Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Narodowe Czytanie przed biblioteką

W sobotę w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie dramatu "Wesele", pióra Stanisława Wyspiańskiego. W Pile obok powiatu i miasta przedsięwzięcie organizowała (po raz pierwszy niezależnie) Publiczna Biblioteka Pedagogiczna.
Narodowe Czytanie przed biblioteką

Czytanie odbyło się przed gmachem placówki przy ul. Bydgoskiej. Było pięknie: słoneczniki w wazonach, suto zastawiony stół, wystawa reprodukcji Wyspiańskiego, muzyka ludowa w tle. Spotkanie otworzyła dyrektor PBP w Pile - Beata Walczak.

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile pod opieką Małgorzaty Drab przygotowali  tekst części Aktu I i  II z podziałem na role. Garderoba w stylu krakowskim, a dookoła snopy siana wprowadziły wszystkich w „weselny” nastrój. Na koniec do czytania włączył się Andrzej Nisiewicz.

"Krakowianki" z Zespołu Szkół Gastronomicznych stemplowały pamiątkową pieczęcią przyniesione przez zebranych egzemplarze "Wesela", wręczając folkowe zakładki, zaś  jedna z uczennic przechadzała się między przechodniami roznosząc przygotowane cytaty z wiklinowego kosza.

    Organizatorkami imprezy były Aleksandra Kaczmarek i Lidia Bochan. Publiczna Biblioteka Pedagogiczna dziękuje również uczniom z  Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile oraz ich opiekunom- Magdalenie Szubert - Woziwodzkiej i Krzysztofowi Bruzda za wkład w organizację, a także Annie Buchta za udostępnienie swych prac malarskich.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: lux veritatisTreść komentarza: Ma.Data dodania komentarza: 5.04.2025, 12:12Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama