Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Srebrny Medal Towarzystwa im. H. Cegielskiego dla Henryka Stokłosy

„LABOR OMNIA VINCIT” za krzewienie idei pracy organicznej
Srebrny Medal Towarzystwa im. H. Cegielskiego  dla Henryka Stokłosy

 

Henryk Stokłosa, pilski przedsiębiorca, senator RP kilku kadencji został wyróżniony przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego Srebrnym Medalem„LABOR OMNIA VINCIT” za krzewienie idei pracy organicznej.

Decyzja Zarządu jest wyrazem najwyższego uznania dla Pana dotychczasowej działalności gospodarczej, obywatelskiej oraz społecznej i charytatywnej- napisał w liście okolicznościowym Prezydent Towarzystwa, dr Marian Król.

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego jest obywatelską organizacją środowiskową wielkopolskich naukowców, przedstawicieli sfery gospodarczej, ludzi kultury, sztuki i mediów, reprezentujących wspólne wartości patriotyczne, poszanowanie tradycji narodowej, wartości moralnych, wartości pracy organicznej. Jest organizacją proeuropejską i od chwili zaistnienia w różnych formach wspiera ideę integracji Polski z Unią Europejską. Aby dać wyraz swoim ideałom i jednocześnie wskazać społeczeństwu polskiemu Osobistości najbardziej zasłużone w realizacji tych ideałów, ustanowiło Srebrny Medal Towarzystwa ,,Labor Omnia Vincit" (Praca wszystko zwycięża). Jedną z tych prestiżowych nagród wyróżniono właśnie przedstawiciela naszego regionu, przedsiębiorcę, senatora I, II, III, IV, V I VII kadencji, Henryka Stokłosę. 

- Czuję się zaszczycony odznaczeniem przyznanym przez organizację zrzeszającą ludzi krzewiących idee pracy organicznej - powiedział senator Stokłosa - Jestem człowiekiem, który swoje sukcesy zawdzięcza ciężkiej pracy, dlatego Medal Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego to dla mnie szczególne wyróżnienie. To taki rodzaj uhonorowania działalności, który bardzo zobowiązuje do dalszej ciężkiej pracy.

Aktu nadania dokonano w warunkach szczególnie uroczystych - podczas zorganizowanych w  Poznaniu obchodów 60. rocznicy utworzenia Związku Młodzieży Wiejskiej.

Henryk Stokłosa: - Dla mnie, chłopaka z podchodzieskiej wsi, działalność w ZMW była czymś szczególnym. To były lata 60-te. Ukształtowały się wówczas we mnie pewne cechy charakteru, które w późniejszych latach pozwoliły mi osiągać sukcesy gospodarcze. Nauczyłem się wtedy, by nie załamywać się, gdy los jest przeciwny, by walczyć i wygrywać z własnymi słabościami, przyjmować krytykę i z niej korzystać, poświęcać się i nie iść na kompromisy dla wygody i wbrew oczywistym prawdom. Takie wartości należy przekazywać następnym pokoleniom.

red

 

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

emeryt 17.09.2017 23:23
Panie Henryku! chyba nie sądzi pan że te wszystkie medale dyplomy wyróżnienia to tak Panu bezinteresownie dają

pilanka 15.09.2017 00:33
Brawo

Witek 12.09.2017 17:43
Gratuluję Panie Henryku

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Zmieniał, podkładał pod cudzy nick swoje myśli komunistyczne. To jest gorsze niż syfilis, covid i śmietnik odpadów po sekcji zwłok.Data dodania komentarza: 3.04.2025, 10:36Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: Czy Noska zmieniał treść cudzych wpisów, które mu się nie podobały, jako wydawca lub dysponent bloga?Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: Jego ExcelencjaTreść komentarza: Noska jako dziennikarz - podsłuchiwacz kapusta, ubolewał, że nie mógł zainstalować w skodzie dyktafonu, czy innego magazynu informacji audio. Nie wiedział, o czym mogli rozmawiać Lemanowicze (pisownia według wykształcenia wyższego Noski) w swoim prywatnym samochodzie jako wolni obywatele Rzeczypospolitej. To wpędziło go w smutek, który mógł być dojmującą traumą i wpłynąć negatywnie na jego vis vitalis. Barabasz kiedyś jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego wzmacniał uprawnienie Noski do instalowania podsłuchu gdziekolwiek by Noska zapotrzebował. Według Barabasza dziennikarz może podsłuchiwać, kogo mu się zachce. To jest dziennikarstwo - dziaderstwo.Data dodania komentarza: 2.04.2025, 11:10Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: durszlak wyznaniowyTreść komentarza: Ciekawość, czy Noska ma krzyż na grobie. Formułka ŚP jest dla wszystkich zrozumiała, bo wśród kumpli, rodziny, przyjaciół, pamięć jest święta. Noska kilka lat temu napisał gdzieś w publikacji, że jest chrześcijaninem. To się kłóci z aparatczykowością pezetpeerpwską, która zaciekle zwalczała osoby kościółkowe i religię.Data dodania komentarza: 1.04.2025, 12:13Źródło komentarza: Zmarł Zbigniew Noska, wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Nowego"Autor komentarza: wykazTreść komentarza: Faktycznie na portalu dzienniknowy.pl była witrynka tak zwane blogowisko, gdzie wypowiadała się zgraja blogerów, w tym Kujawa, Stokłosa, Maciaszczyk, Szejnfeld, Koenig, ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 09:39Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika NowegoAutor komentarza: Hydra siedmiogłowaTreść komentarza: Ten aparatczyk miał też czerwone oczy z płaczu, kiedy Rakowski zapowiedział 29 stycznia 1990 roku na ostatnim zjeździe: sztandar Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej wyprowadzić. I zaraz uczestniczył w przepoczwarzeniu i wylince z PZPR na SdRP.Data dodania komentarza: 30.03.2025, 11:25Źródło komentarza: Dzisiaj zmarł Paweł Z. Kujawa, wieloletni dziennikarz Tygodnika Nowego
Reklama
Reklama