Sławomir Sobański, dotychczasowy zastępca komendanta KPP w Pile przechodzi do Chodzieży. Zajmie tam stanowisko Komendanta Powiatowego Policji. Na jego miejsce do Piły wraca Mariusz Wiśniewski, niegdyś naczelnik wydziału kryminalnego KPP w Pile, potem awansowany do stanowiska I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu.
Zmiana – aczkolwiek tylko formalna – dotyczy także komendanta KPP w Pile, Sebastiana Cichockiego, który przez ostatnie miesiące stał na czele jednostki pełniąc jednak tylko obowiązki komendanta. Teraz został oficjalnie powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji.
***
Mariusz Wiśniewski, od wczoraj zastępca komendanta KPP w Pile, nim został powołany na stanowisko I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu, kierował pracą pilskich kryminalnych od 2011 roku. Do policji wstąpił we wrześniu 1996 roku. Służbę rozpoczął w Oddziałach Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, później - do 2001 roku pracował w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym VII Komendy Rejonowej Policji Warszawa Praga Południe. Kolejnym etapem jego służby była realizacja zadań w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Pile. Od 2008 roku pełnił służbę na stanowisku młodszego wykładowcy w Zakładzie Prawa Szkoły Policji w Pile.
***
Komendanta, młodszego inspektora Sebastiana Cichockiego, który 5 miesięcy temu przyjechał do Piły z Poznania i został p.o. komendanta policji w Pile, już Czytelnikom przedstawialiśmy. Ale przypomnijmy: pracuje w służbie mundurowej 26 lata. W komendzie wojewódzkiej był naczelnikiem wydziału ds. Odzyskiwania Mienia. Interesuje się sztuką, był m.in. kierownikiem Grupy Fotograficznej w Stowarzyszeniu Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Z grupą pasjonatów współtworzył „Galerię na Strychu” w Poznaniu, w której prezentowano wystawy prac artystów-policjantów i artystów spoza resortu.
– W dorobku artystycznym Sebastiana Cichockiego znajdują się 4 indywidualne wystawy fotograficzne „Mój świat daleki i bliski” (2005), „Weneckie impresje” (2006), „Polska droga ku tolerancji” (2010), „Historia pewnego protestu…” (2013) oraz udział w kilkunastu wystawach zbiorowych eksponowanych m. in. na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim i Urzędzie Miejskim w Poznaniu, Pałacu Działyńskich i Salonie Poznania oraz innych miejscach wystawienniczych w Poznaniu, Sapowicach, Sierakowie, Środzie Wlkp., Olsztynie, Wągrowcu i Katowicach – pisze o nim Dariusz Król, na stronie internetowej wielkopolskiej policji.
Napisz komentarz
Komentarze