Do tego nietuzinkowego dorobku swoją cegiełkę dołożyły teraz Zuzanna Ślipek, Róża Włodarczyk i Marcelina Woźniak! Trener Szymon Rotnicki podkreśla m.in: kolejny rok z rzędu będziemy najlepszą sekcją w powiecie wągrowieckim w współzawodnictwie dzieci i młodzieży!
W Nowym Tomyślu zorganizowane były Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Pisaliśmy już o tym w kontekście trzcianeckiego klubu Copal.
Dlaczego MP w Nowym Tomyślu?
Akceptacja miejsca przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów nie była skomplikowana. Ba, nawet w siedzibie przy Marymockiej, przyklaśnięto, na chęć organizacji championatu przez LKS „Budowlani-Całus”
Na potwierdzenie słuszności tej decyzji nie czekaliśmy długo. Klub LKS „Budowlani-Całus” bezapelacyjnie wygrał mistrzostwa w ogólnej klasyfikacji klubowej, co potwierdziło tam przede wszystkim świetne szkolenie dzieci i młodzieży na wysokim poziomie. Gospodarze zdobyli 106 punktów, wyprzedzając CLKS Mazovię Ciechanów aż o 68 punktów!
Co by jednak nie mówić, dorobek Wielkopolski, o swoje osiągnięcia, powiększyła ekipa gołanieckiego Zamku. Jego zdobycz 18 punktów (10 miejsce w drużynówce) to była duża cegiełka do pierwszego miejsca województwa wielkopolskiego w klasyfikacji wojewódzkiej.
Szymon Rotnicki, tak, tak! ten sam, który w 2018 roku, podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Białej Podlaskiej, wywalczył na pomoście tytuł wicemistrzowski, jest w siódmym niebie. Swojego zadowolenie nie ukrywa także i jego ojciec Zdzisław, ikona podnoszenia ciężarów w gołanieckiem Zamku.
Oni plus Mariusz Dzieciołowski, ten ów nauczyciel ze Smogulca, który wypatrzył talenty Zuzy i Róży, mają zaszczyt i przyjemność dziś szkolić obecne medalistki Mistrzostw Polski.
Na medal w Nowym Tomyślu liczono w aspekcie Zuzanny Ślipek. Aktualna członkini kadry narodowej, nie zawiodła oczekiwań. Ba, w dwuboju uzyskała wynik na poziomie europejskim 145 kg (w rwaniu 65 kg i w podrzucie 80 kg). Złoty medal dla gołanieckiej ,,ciężarówki”, w kategorii 59 kg, był zatem formalnością.
W tzw. punktacji Sindaira - to jest bez podziału na kategorie wagowe – Zuza uzyskała 201,3 pkt i zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach.
Srebro do Gołańczy (kategoria 40 kg – rezultat 67 kg!) przywiozła Róża Włodarczyk. Zawodniczka znalazła się w szerokiej kadrze narodowej, w swojej kategorii wiekowej, a jeszcze dwa lata będzie mogła rywalizować w mistrzostwach do 15 lat!
Dla Marceliny Woźniak (45 kg), która w dwuboju miała 79 kg (35 kg rwanie i 44 kg w podrzucie) był brązowy medal. Marcelina, podobnie jak róża będzie mogła jeszcze przez dwa lata startować w mistrzostwach do lat 15.
W nowotomyskich mistrzostwach swój udział zaznaczyli także Michalina Grzybowska - dziesiąte miejsce z wynikiem 33 kg + 45 kg, Wiktoria Gniot - piąte miejsce z wynikiem 39 kg + 50 kg oraz Mikołaj Ślipek - jedenaste miejsce z wynikiem 32 kg + 40 kg
Szymon Rotnicki, który ma za sobą także Uniwersjadę w Tajpej na Tajwanie, uważa, że: Wspaniała postawa najmłodszych zawodników Zamku, prawdopodobnie sprawi, że kolejny rok z rzędu będziemy najlepszą sekcją w powiecie wągrowieckim w współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Nie przypominam sobie, żebyśmy kiedykolwiek przywieźli trzy medale w dwuboju (a dodając medale za rwanie i podrzut dziewięć medali) z jednych Mistrzostw Polski. Te medale to efekt ciężkiej pracy wykonywanej przez młodzież dla czystej idei sportu.
Dodaje także: Niektórzy mogą nie wiedzieć – żeby zdobyć swoje medale te dziewczynki trenowały niemal codziennie, mimo że od marca bywało to trudne z wiadomych względów. Tutaj chciałbym również podziękować rodzicom, za regularne dowożenie dzieci na treningi. Z jednej strony cieszę się, że w tak młodych zawodnikach zakorzenił się olimpizm, z drugiej – jest mi wstyd, że za tak ciężką pracę nie mogą liczyć na żadne nagrody.
W mistrzostwach wzięło udział ponad 200 zawodników. Były wielkie emocje, pobito rekordy Polski. I szkoda, że zaplanowane na listopad 2020 r., Mistrzostwa Europy do lat 15, zostały odwołane z powodu zagrożenia COVID-19.
Mariusz Markowski
Napisz komentarz
Komentarze