Pojazdy zaprezentowane zostały szczególnej widowni- uczniom Szkoły Podstawowej nr 7. Dzieci nawet nie ukrywały, że takie zajęcia w terenie bardzo im się podobają. Zwłaszcza, że można było nawet posiedzieć za kierownicą prawdziwej śmieciarki.
Jak podaje biuro prasowe Altvatera, wszystkie zakupione przez spółkę pojazdy spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa oraz środowiskowe – w tym normę emisji spalin Euro 6 oraz optymalizację zużycia paliwa:- Poza korzyściami ekologicznymi oraz ekonomicznymi – zmianą, którą mieszkańcy mogą dostrzec w codziennej pracy pojazdów, jest niższy poziom hałasu podczas odbioru odpadów. Nowe śmieciarki, tak jak pozostałe pojazdy wchodzące w skład floty Altvater Piła, zostały wyposażone w kamery, wifi, a także systemy GPS oraz RFID. Dzięki komputeryzacji możliwe jest monitorowanie w czasie rzeczywistym pracy śmieciarki oraz sprawne udzielanie odpowiedzi na zapytania mieszkańców, np. o nieopróżniony pojemnik. Stopień komputeryzacji pojazdów mogą zaobserwować sami mieszkańcy przy rutynowym odbiorze odpadów. Dzięki najnowszym technologiom opróżnianie dzwonów ze szkła odbywa się zdalnie – przez pracownika sterującego pilotem dźwigiem HDS- czytamy w komunikacie.
Jak zapewniają władze spółki, system odbioru odpadów na terenie Piły oraz sąsiadujących gmin należy do najnowocześniejszych w Polsce.
Dariusz Mikołajczyk, prezes zarządu Altvater Piła:- Dokładamy starań, aby ten poziom utrzymać, czego dowodem są najnowsze inwestycje w park maszynowy. Zakup czterech nowoczesnych pojazdów, który zapowiedzieliśmy na początku bieżącego roku, jest także potwierdzeniem tego, że ENERIS Surowce (pod tą marką działa Altvater – przyp. red.) wspólnie z Urzędem Miasta Piła realizują obietnice złożone mieszkańcom.
Na flotę spółki Altvater Piła składa się blisko 50 specjalistycznych pojazdów. Park maszynowy spółki tworzą jedno i dwukomorowe śmieciarki, śmieciarko-myjki, hakowce z dźwigami, bramowce, sprzęt do zamiatania chodników oraz pojazdy dostawcze. W całej Polsce Grupa ENERIS Surowce, w której skład wchodzi Altvater Piła, obsługuje łącznie 150 gmin i ponad 1 600 tys. mieszkańców, korzystając z przeszło 300 pojazdów specjalistycznych, z których większość to śmieciarki.
Napisz komentarz
Komentarze