Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Stadion pełen energii

Biegacze, zwolennicy Nordic Walking jak i najmłodsi pilanie, mogli liczyć na gorące przyjęcie, ciepły posiłek, wspaniały doping oraz atrakcyjne nagrody – starosta pilski Eligiusz Komarowski nie rzucał słów na wiatr!
 Stadion pełen energii

Nie padało – to najważniejsze. Chłodniejsza aura była wręcz sprzyjająca  dla ponad 550-ciu sympatyków biegania, około 90-ciu kijkarzy i ponad setki dzieci. Radośni, uśmiechnięci na starcie, tworzyli niezapomniany klimat. Biało-czerwony sznur osób ruszył dokładnie w południe.

Starosta Eligiusz Komarowski wielką uwagę zwraca na szczegóły. 11 edycja Biegu Niepodległości miała świetną organizację. Podobnie jak przed rokiem, start i meta umiejscowione były na stadionie przy ul. Okrzei. To dobry pomysł i kontynuacja. Typowy strzał w dziesiątkę. Bieg główny poprzedziły zawody NordicWalking. Na koniec odbyły się wyścigi dzieci.

W biegu głównym nie chodziło o zwycięstwo. Liczył się symbol, zabawa sprawiająca radość z czynnego wypoczynku. Wszystkim towarzyszyła wzniosła data, upamiętniająca wielkie wydarzenie. Biało - czerwone barwy wydatnie nam to przypominały. A to kolejny pomysł starosty Komarowskiego, by ubrać biegaczy w białe i czerwone kamizelki. Pomysł, który doskonale się sprawdził i nadał patriotyczny klimat sportowemu wydarzeniu.  

Nie ma co jednak ukrywać, że są i tacy, którzy się tutaj ściągają. Przed rokiem tryumfował Kamil Linka. Na co dzień mieszkaniec Ujścia i - notabene - zawodnik pilskiej Gwardii, był wówczas w wyjątkowej formie. Dwa tygodnie później startował w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Przełajach, które były eliminacją do ME. W Pile Linka nie miał sobie równych.

Drugi rok temu na mecie zameldował się przedstawiciel Lokatora, na co dzień mieszkaniec Miasteczka Krajeńskiego – Krzysztof Zawistowski. Nie miał wątpliwości, że to Kamilowi należała się palma pierwszeństwa.

Teraz Linka jednak nie wygrał. Na starcie bowiem stanął Adrian Wyrzykiewicz. Ów reprezentant PLKS Gwda, czołowy junior krajowych klasyfikacji biegów średnich i długich, w zeszłym roku nie startował w Pile. Był na zgrupowaniu Kadry Narodowej w Jakuszycach. W minioną sobotę to on wygrał. Na mecie podkreślał: - Cieszę się, że mogę w własnym mieście, po swojemu, na biegowo uczcić Dzień Niepodległości. Wygrać taki bieg to naprawdę ogromny zaszczyt. Gratulacje ukończenia biegu dla wszystkich, również tych najmłodszych. Gratulacje za organizację tej wspaniałej zabawy!

Adrian nie był jedynym, który chwalił organizację Biegu Niepodległości.

- Impreza super. Wszystko miało ręce i nogi, czyli fantastycznie było rozegrane logistycznie. Zapisy i bufet na tak zwanym kartoflisku, a zawody na stadionie i w mieście - wszystkie dyscypliny miały swoje godziny startu, nikt nikomu nie wchodził w paradę. Wielki szacun dla organizatorów oraz dla sędziów zawodów Nordic Walking – mówił na mecie zwycięzca tej konkurencji Sebastian Rajewski.

Rejewski niedawno wygrywał zawody mistrzostw Europy w Barlinku. Teraz potwierdził klasę. 

Gratulował także Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu powiatu. Podkreślał rolę wielu osób w przygotowaniu imprezy.

- Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego i podległych jednostek, bo to oni włożyli najwięcej pracy w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękuję mieszkańcom powiatu za tak liczne przybycie i udział w biegu. Po raz kolejny otrzymujemy jasny przekaz, że pomysł starosty Komarowskiego na takie zagospodarowanie stadionu i płyty bocznej dawnej „Gwardii” był strzałem w dziesiątkę – radował się Pochylski.

Wśród wielu uczestników nie sposób było nie zauważyć charakterystycznych czerwonych koszulek Stowarzyszenia Lokator Piła. ,,LOKATORZY” w ostatnim biegu z cyklu  "Biegaj z nami" potwierdzili swoją obecność trzema zawodnikami na "pudle”.

- Trasa fajna. Szybka. Pierwszy kilometr - podbieg. Później osiedle Górne i zbieg w ulicę Bohaterów Stalingradu. I do mety płasko. Od wysokości galerii Vivo niestety pod wiatr. Fajnie, że start i meta na stadionie – mówił prezes Stowarzyszenia Robert Maret.

Zadowolenia nie krył starosta pilski: – Cały czas podkreślałem, że stadion przy Okrzei ma się rozbudzić. To miejsce musi tętnić życiem. Sobotnie przedsięwzięcie to jedynie przedsmak tego, co czeka nas w przyszłym roku. Dotacje, środki unijne, pozwolą nam na rewitalizacje obiektu i spełnienie roli, nie tylko sportowej, stadionu położonego w tak dobrym punkcie Piły – obiecuje Eligiusz Komarowski.

Tego dnia stadion przy Okrzei był bardzo gościnny zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców, na których czekały rogale świętomarcińskie i ciepły poczęstunek. Zawody miały też charakter charytatywny, ponieważ prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Adriana Knapa i Michelle Koteckiej.

Mariusz Markowski

fot: Hubert Adamczyk

Sponsorzy XI Biegu Niepodległości:

Pralnia Sonia, Celmar Cafe, Dolina Noteci, Polskie Zakłady Zbożowe Wałcz, Plastwil, Renault Pabich, Lux Car Jacek Szałkiewicz, Sklep For Kids, BudComArt PC, Termetal, Pizzeria La Gondola, Mc Donald's, Wentmar, Kino Helios, Stowarzyszenie Biegów Ulicznych, Brooks, Śnieżynka, PSS Społem Piła, Elbex, Wicher – Elektryka – Remonty, Stamina Wear, Gym Factory, Mag Piła, Mini – Max, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Łobżenica, Bar Wyspiarz. DZIĘKUJEMY!

 

XI Bieg Niepodległości

Piła Dystans6,3 km

 

1. WYRZYKIEWICZ Adrian Piła PLKS Gwda Piła 00:22:18

00:03:32

2. LINKA Kamil Chrustowo KS GWARDIA PIŁA 00:22:26

00:03:34

3. HOFFMAN Aleksander Jastrowie Precon Polska Jastrowie00:22:57

00:03:39

4. CZECHOWICZ Miłosz Piła Trenuj Z Najlepszymi

5. FILIPIAK Jakub Osiek nad Notecią Klub Biegowy TSK Orzeł Osiek

6. ZAWISTOWSKI Krzysztof Miasteczko Krajeńskie LOKATOR NIERUCHOMOŚCI PIŁA

7. TUPAJ Damian Zacharzyn

8.STIPPA Adam Złotów

9. DROŻDŻ Szymon Stara Łubianka Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo

10. SIKORSKI Piotr Piła 4Run Team Piła

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama