Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

MISTRZOWIE EKOLOGII Z PIĘCIU POWIATÓW NAGRODZENI

Uroczyste zakończenie domknęło XVII Olimpiadę Ekologiczną Powiatu Pilskiego i X Olimpiadę Ekologiczną Subregionu Północnej Wielkopolski. Do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile – stolicy powiatu pilskiego zawitało kilkudziesięciu laureatów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, reprezentujących pięć powiatów: chodzieski, czarnkowsko – trzcianecki, pilski, wągrowiecki i złotowski. Najwięksi znawcy ekologii otrzymali okazałe trofea.
MISTRZOWIE EKOLOGII Z PIĘCIU POWIATÓW NAGRODZENI

- To było bardzo udane podsumowanie Olimpiady. Dzieci i młodzież z terenu północnej Wielkopolski odebrały wywalczone w etapie ponadpowiatowym nagrody. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, budżetów powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, wągrowieckiego i złotowskiego, a także licznego grona sponsorów, nagrody były bardzo atrakcyjne. Wśród nich znalazły się telefony komórkowe, tablety, smartwatche i wiele innych. Już dzisiaj zapraszam na kolejną Olimpiadę w przyszłym roku - powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Grono sponsorów tworzyły również: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Nadleśnictwo Zdrojowa Góra, Nadleśnictwo Kaczory oraz Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych Oddział Rejonowy w Pile.

Podsumowanie uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra – wokalistek prowadzonych przez Iwonę Brandenburger i tancerzy przygotowywanych przez Elizę Sabik.

Warto przypomnieć, że oba finałowe etapy – powiatowy i subregionalny – odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile.

***

Wyniki X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski (odbyła się 7 listopada 2017 roku).

Szkoły podstawowe- zwycięzcy: 1. Wiktor Dzidziul – Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile, 2. Mateusz Lipczyński – SP nr 3 w Chodzieży, 3. Jakub Kujawski – SP nr 6 w Pile.

Wyróżnieni: Antonina Kokosz – SP nr 1 w Chodzieży, Antonina Wawrzyniak – SP w Wyrzysku, Maciej Pieprz – SP nr 1 w Czarnkowie, Jakub Torochow – SP w Falmierowie, Karolina Gurda – SP w Wysokiej.

Szkoły gimnazjalne- zwycięzcy: 1. Agata Rafałowicz – Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Sypniewie, 2. Łukasz Herbuś – Oddział Gimnazjalny SP w Lipce, 3. Gabriela Bazimierowska – Oddział Gimnazjalny SP nr 6 w Pile.

Wyróżnieni: Michał Baran – Klasa Gimnazjalna SP w Wągrowcu, Kacper Wachowski – Klasa Gimnazjalna SP w Wyrzysku, Maciej Strzałkowski – Społeczne Gimnazjum w Chodzieży, Alicja Tyrańska – Oddział Gimnazjalny SP nr 6 w Pile, Magdalena Wagner – Oddział Gimnazjalny SP nr 6 w Pile.

Szkoły ponadgimnazjalne- zwycięzcy: 1. Michał Brzeziński – I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu, 2. Stanisław Grabowski – I LO w Złotowie, 3. Daria Baczkowska – I LO w Pile.

Wyróżnieni: Laura Stochaj – LO w Czarnkowie, Maciej Bieluszko – I LO w Złotowie, Krzysztof Łapacz – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, Zuzanna Adamek – LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, Joanna Szczęśniak – I LO w Złotowie.

W gronie laureatów znalazło się 12 przedstawicieli powiatu pilskiego, 5 – złotowskiego, 3 – chodzieskiego oraz po dwóch czarnkowsko – trzcianeckiego i wągrowieckiego.

***

Wyniki XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego (odbyła się 20 października 2017 roku).

Szkoły podstawowe- zwycięzcy: 1. Wiktor Dzidziul – Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile, 2. Karolina Gurda – SP w Wysokiej, 3. Antonina Wawrzyniak – SP w Wyrzysku.

Wyróżnieni: Mikołaj Torochow – SP w Falmierowie, Jakub Torochow – SP w Falmierowie, Jakub Kujawski – SP nr 6 w Pile, Marta Kastner – SP w Miasteczku Krajeńskim, Marcin Karabasz – SP w Nowej Wsi Ujskiej.

Szkoły gimnazjalne- zwycięzcy: 1. Gabriela Bazimierowska – Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile, 2. Alicja Tyrańska – SP nr 6 w Pile, 3. Karol Wiśniowiecki – SP nr 6 w Pile.

Wyróżnieni: Zofia Borowczyk – Gimnazjum w Kaczorach, Kacper Wachowski – SP w Wyrzysku, Magdalena Wagner – SP nr 6 w Pile, Weronika Guss – SP nr 6 w Pile, Kajetan Granops – II Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile.

Szkoły ponadgimnazjalne- zwycięzcy: 1. Marek Giers – I Liceum Ogólnokształcące w Pile, 2. Krzysztof Łapacz – Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile, 3. Mirosław Deja - II LO Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile.

Wyróżnieni: Zuzanna Adamek – LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, Oliwia Sawińska – LO Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, Daria Baczkowska – I LO w Pile, Maja Jędrowiak – I LO w Pile, Anna Kozłowska – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama