Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Co dalej, gimnazjalisto?

Hala sportowa Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile tętniła życiem od rana. Targi Edukacyjne, adresowane do gimnazjalistów, przed którymi wybór dalszej ścieżki kształcenia, przyciągnęły w sobotę setki młodych ludzi oraz ich rodziców.
Co dalej, gimnazjalisto?

Kolejny rok szkolny już teraz zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ przygotowana oferta zaskakuje innowacjami: - Otwieramy kształcenie w nowych zawodach, między innymi technik geodeta, krawiec, introligator i betoniarz – zbrojarz. Propozycje wychodzą naprzeciw potrzebom rynku pracy, bowiem pracodawcy pilnie poszukują fachowców – informuje Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty szkół średnich zostały zamieszczone w Informatorze Edukacyjnym 2017/2018, który śmiało można nazwać przewodnikiem dla gimnazjalistów. Każdy młody człowiek otrzymał w sobotę swój egzemplarz. Eligiusz Komarowski, starosta pilski i jednocześnie honorowy patron sobotniego spotkania z młodzieżą powiedział: - Propozycje szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pilski znam dobrze i uważam, że są w stanie zadowolić każdego. Różne kierunki kształcenia, sprzyjające zainteresowaniom młodych ludzi i wymaganiom rynku pracy to dobra rekomendacja dla naszych placówek. Serdecznie zapraszam!

W sobotnich Targach Edukacyjnych wzięły udział: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, LO Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile, ZSP Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, ZSP Nr 3 w Pile, Powiatowe Centrum Edukacji w Pile, ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile, LO Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile, Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile, ZSP w Starej Łubiance, Powiatowy Urząd Pracy w Pile, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile – główny organizator Targów.

Źródło:powiat

foto: had

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: komercjaTreść komentarza: Są doniesienia w mediach, że realizuje się koncepcję formowania klocków ze zgromadzonych porcji, zdeponowanych w terrarium.Tak uzyskane klocki mają być zbywane na rynku podobnie jak masło, smalec, margaryna.Data dodania komentarza: 9.04.2025, 14:12Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama