Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Z …Lichtensteinu do Trzcianki

TRZCIANKA. Miejscowi dbają o promocję swojej małej ojczyzny. Kolejnym na to dowodem było zorganizowanie spotkania z ks. Łukaszem Nowakiem
Z …Lichtensteinu do Trzcianki

Na spotkanie i promocję książki licznie przybyli mieszkańcy Trzcianki i okolic, a wśród nich nie zabrakło rodziny, przyjaciół oraz byłych nauczycieli ks. Łukasza. Bo też było o czym dyskutować.

W siedzibie Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance zorganizowano spotkanie z ks. Łukaszem Nowakiem, autorem opracowania i tłumaczenia drugiego tomu Źródeł do dziejów Ziemi Trzcianeckiej, pt. "Kopariusz dokumentów wydanych przez Andrzeja Radolińskiego dla Klucza Radosiewskich oraz miasta Radoliny i okolicznych miejscowości w latach 1757-1772". Organizatorzy promocji książki - dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance - Elżbieta Wiśnicka oraz dyrektor Biblioteki Parafialnej - Edwin Klessa mogą mówić o sukcesie. Tematyka spotkała się z wyjątkowym zainteresowaniem.

Autor nie szczędził interesujących historii związanych z powstawaniem książki, a także przedstawił swoje plany na przyszłość i kolejne wydawnictwa związane z historią Ziemi Trzcianeckiej. Na zakończenie, zastępca burmistrza Grażyna Zozula podziękowała ks. Łukaszowi za olbrzymi wkład włożony w badania nad historią Trzcianki i okolic oraz przekazała na jego ręce upominek związany z miastem. Promocję książki uświetniła swoim występem szkolna grupa artystyczna z Liceum Ogólnokształcącego. Opracowanie dostępne jest w trzcianeckim Muzeum.

Urodzony w Trzciance, ks. Łukasz Nowak MS należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. W latach 2006-2010 studiował filozofię i teologię na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a w latach 2011-2013 teologię w Theologische Hochschule Chur w Szwajcarii. Od 2011 r. mieszka w Balzers w Księstwie Lichtensteinu. W 2013 r. przyjął święcenia kapłańskie, a od roku 2014 posługuje jako duszpasterz w sześciu parafiach w Szwajcarii.

pik



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama