Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama dotacje rpo

Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus

2 marca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krzyżu Wielkopolskim gościła pisarkę – Karolinę Kubilus. Autorka pochodzi z Trzcianki, jest absolwentką filologii polskiej, a jej droga zawodowa od wielu lat wiąże się z oświatą, jest dyrektorem szkoły w Łomnicy. Wcześniej pracowała również jako redaktorka Trzcianeckiej Telewizji Lokalnej oraz w Gazecie Trzcianeckiej.
Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus

Karolina Kubilus jest laureatką różnych konkursów literackich (m.in. za opowiadanie dla dzieci w Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, w konkursie na pamiętniki nauczycieli oraz w konkursie „Szukamy talentów wsi” za utwory poetyckie). W minionym roku pisarka wzięła udział w 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, a w ostatnim czasie zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Osobowość Roku” w kategorii Kultura. Karolina Kubilus jest autorką pięciu powieści – „Serce nie słucha”, „Jak zjeść słonia?”, „Zobaczyć tęczę”, „ Szczęście w kolorze burgunda”, „Postaw na miłość”.

Autorka, przybyła na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Krzyżu Wielkopolskim, opowiadała nie tylko o swoich książkach i warsztacie pisarskim. Publiczność pytała również o pozostałe pasje Karoliny Kubilus, wśród których znajduje się teatr, muzyka i podróże. Rozmowy o perypetiach powieściowych bohaterek przeszły do rozmów o sprawach ważnych i tych mniej istotnych dla każdego z nas, po prostu rozmów o życiu.

Miłą puentą spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez panie bibliotekarki. Goście długo jeszcze po zakończeniu części oficjalnej rozmawiali z pisarką przy filiżance aromatycznej kawy.

Katarzyna Hołyst


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama