Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus

2 marca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krzyżu Wielkopolskim gościła pisarkę – Karolinę Kubilus. Autorka pochodzi z Trzcianki, jest absolwentką filologii polskiej, a jej droga zawodowa od wielu lat wiąże się z oświatą, jest dyrektorem szkoły w Łomnicy. Wcześniej pracowała również jako redaktorka Trzcianeckiej Telewizji Lokalnej oraz w Gazecie Trzcianeckiej.
Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus

Karolina Kubilus jest laureatką różnych konkursów literackich (m.in. za opowiadanie dla dzieci w Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, w konkursie na pamiętniki nauczycieli oraz w konkursie „Szukamy talentów wsi” za utwory poetyckie). W minionym roku pisarka wzięła udział w 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, a w ostatnim czasie zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Osobowość Roku” w kategorii Kultura. Karolina Kubilus jest autorką pięciu powieści – „Serce nie słucha”, „Jak zjeść słonia?”, „Zobaczyć tęczę”, „ Szczęście w kolorze burgunda”, „Postaw na miłość”.

Autorka, przybyła na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Krzyżu Wielkopolskim, opowiadała nie tylko o swoich książkach i warsztacie pisarskim. Publiczność pytała również o pozostałe pasje Karoliny Kubilus, wśród których znajduje się teatr, muzyka i podróże. Rozmowy o perypetiach powieściowych bohaterek przeszły do rozmów o sprawach ważnych i tych mniej istotnych dla każdego z nas, po prostu rozmów o życiu.

Miłą puentą spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez panie bibliotekarki. Goście długo jeszcze po zakończeniu części oficjalnej rozmawiali z pisarką przy filiżance aromatycznej kawy.

Katarzyna Hołyst


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama