100 lat temu kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze. Obecnie nasze prawa są ograniczane, nie będziemy się na to godzić. Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci, godność, zagwarantowana w Konstytucji RP, to wartości, których będziemy bronić.
Jest nas 52% w społeczeństwie - jesteśmy świadome swoich praw! Pokażmy to 8 marca, w ramach II Międzynarodowego Strajku Kobiet.
Od Rosario po Puławy, od Wrocławia po Canberrę - jesteśmy wszędzie. Pokazujemy to 8 marca - pikietując, organizując happeningi, akcje edukacyjne, spacery herstoryczne i koncerty. W Polsce i na świecie, w ramach II Międzynarodowego Strajku Kobiet.
O co chodzi z tym feminizmem? Wiemy, że jedne głośno deklarują, że nie są feministkami, bo lubią nosić obcasy i gotować. Inne, że są feministkami, bo chcą robić to co lubią. Na przykład nosić obcasy i gotować. Chciałybyśmy porozmawiać – czym jest ten straszny feminizm? Dlaczego w Polsce ta nazwa ma takie negatywne znaczenie? Dlaczego jest tyle kobiet, które działają na rzecz innych kobiet, a jednocześnie gwałtownie protestują przeciwko nazywaniu ich feministkami?
No i chcemy razem poszukać tej wzorcowej feministki. Jak ona wygląda? Jak się zachowuje? Jakie ma wykształcenie? Ma dzieci czy nie ma? Jest mężatką, singielką, wdową? Katoliczką czy pastafarianką? Goli głowę na łyso a może nosi klasyczny warkocz? Jest lesbijką, hetero a może woli czekoladę?
To rozmowa kobiet. Bez naukowych definicji i wielkich autorytetów ale o tym, co czujemy , jak widzimy rolę kobiety we współczesnym świecie i czy potrzebujemy etykietek. Sąsiadki, koleżanki z pracy, przyjaciółki, te, które spotykamy w sklepie, na poczcie, w autobusie, przedszkolu – porozmawiajmy!
Marta Miciak
Izabea Milewska
Napisz komentarz
Komentarze