Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama dotacje rpo

AgroTargi przyciągnęły tłumy

Czarnków stolicą rolnictwa
AgroTargi przyciągnęły tłumy

Wystawcy z całego regionu, nowoczesne technologie rolnicze, konkurs na najpiękniejszego konia oraz świetna zabawa. W Czarnkowie po raz kolejny odbyły się AgroTargi z rodziną. Wydarzenie przyciągnęło tłumy. 

Na co dzień hoduję bydło, ale przyjechałem tu zobaczyć nowe maszyny rolnicze, ponieważ my rolnicy już przygotowujemy się do tegorocznych żniw. Chciałem dowiedzieć się o nowościach na rynku rolniczym i znalazłem wiele interesujących mnie informacji – mówi Paweł, rolnik spod Złotowa. 

- Rozglądamy się z żoną za kosiarką. Muszę powiedzieć, że chyba się dziś na coś zdecydujemy – zdradza Marek z Czarnkowa.

Od samego początku stawiano na rozwój, na rozsądną i konstruktywną współpracę ze środowiskiem, a także na edukację. AgroTargi, które mają wieloletnią tradycję, przyciągnęły wielu rolników i ich rodziny. W niedzielę Czarnków stał się stolicą rolnictwa. Podczas wydarzenia nie brakowało pokazów maszyn rolniczych, wystawców z całego regionu oraz wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

- Raz do roku staramy się zorganizować rolnicze centrum wystawiennicze. Nie brakuje nowoczesnych technologii, urządzeń. Cieszymy się, że wydarzenie przyciąga tak wielu zainteresowanych, bo wiemy, że przygotowania do tej imprezy nie idą na marne. Dziękuję za pomoc w organizacji wszystkim osobom, które włączyły się w tegoroczną edycję – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko- trzcianecki.

Już po raz jedenasty, na placu Wolności i placu Targowym, odbyła się największa impreza rolnicza na terenie powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego. Nie zabrakło kiermaszu produktu lokalnego czyli wystawców, którzy oferowali ręcznie robioną biżuterię, witraże czy rzeźby.

- Jesteśmy ze swoim stoiskiem pierwszy raz na AgroTargach. Oferujemy rękodzieło, którym ja osobiście się interesuję. Od dawna maluję obrazy, teraz dodatkowo wykonuję m.in. lalki, maskotki czy koszyki. To ogromna satysfakcja, kiedy moje prace podobają się odwiedzającym nasze stoisko - mówi Henryka Schiller z Szamotuł.

Spotkanie rodzinne w Czarnkowie od wielu lat opiera się na założeniu, aby łączyć miasto z wsią. W ciągu kilku godzin odwiedzający targi mają okazję wymienić się doświadczeniami, porozmawiać na tematy związane z ich ciężką pracą. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji przybyłym gościom. Na scenie na placu Wolności odbywały się występy artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu, przedstawicieli Gminy Czarnków oraz Miejsko-Gminnych Ośrodków Kultury z Krzyża Wielkopolskiego i Wielenia. Była Młodzieżowa Kapela Dudziarska z Połajewa oraz koncert kapeli „Szczuny z Sulęcinka”.

W tym samym czasie na placu Targowym można było zwiedzać stoiska targowe, promocyjne i oglądać maszyny rolnicze. Tam również odbywała się akcja „Drzewko za szkło”. Mieszkańcy, którzy przynieśli szklane opakowania otrzymywali ozdobne krzewy. Na targowisku można było obejrzeć pokaz grupy akrobatycznej Andrzeja Woźniaka na konikach polskich z Sierakowa.

Podczas tegorocznych AgroTargów z rodziną nie zabrakło rozmaitych konkursów. Najsmaczniejszą potrawą regionalną okazały się bitki wołowe przygotowane przez Sołectwo Zofiowo. Drugie miejsce to szczawiowa w wykonaniu stowarzyszenia „Zielono mi”. Ostatnie miejsce na podium zajął pstrąg z czystych wód przygotowany przez Grupę Odnowy Wsi Kuźniczka. Najlepszy tegoroczny deser to „Powiew świeżego lata”, czyli tort od sołectwa Sarbia-Sarbka. Drugie miejsce – decyzją jury - za ciasto „Leśna polana” trafiło do Grupy Odnowy Wsi Kuźniczka – Koła Niezależnych Twórców Ziemi Wieleńskiej. Trzecie, ale zaszczytne miejsce na podium - zajęła wielkopolska babka gotowana, przygotowana przez Barbarę i Krzysztofa Kowal. Tłumnie obserwowano konkurs na najpiękniejszego konia AgroTargów 2018. Jury zadecydowało, że tegoroczną edycję konkursu wygra koń Baccara., którego właścicielem jest Monika Kochanowska – Podskarbi. Na drugim szczeblu podium znalazła się Rona i właściciel Andrzej Kesy. Za trzecie miejsce puchar ufundował starosta Tadeusz Teterus, a przyznano je Dewi i właścicielowi Marianowi Sell. 

Rolniczej imprezie towarzyszyła akcja „Drugie życie” podczas której uczniowie z opiekunami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie promowali ideę transplantacji.

AgroTargi z rodziną przyciągnęły do Czarnkowa wiele rodzin. Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok.

Aleksandra Lipiec

Starostwo Powiatowe w Czarnkowie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklamadotacje rpo
Reklama