Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Cech pełen tradycji

Tradycji stało się zadość. W niedzielne popołudnie w pilskim Cechu Rzemiosł Różnych świętowano Dzień Rzemiosła. Nie obyło się bez wyróżnień, dyplomów i podziękowań za rzemieślniczy trud oraz zaangażowanie w szkolenie uczniów w zawodach związanych z rzemiosłem. -Rzemieślnik to zawód z przyszłością -powiedział do gości Starszy Cechu, Jan Jaczewski.
Cech pełen tradycji

Wszyscy chcą być informatykami lub zajmować się ochroną środowiska. A kto znajduje pracę na zachodzie Europy? Odpowiedź brzmi: rzemieślnicy. Stolarze, hydraulicy, cieśle, fryzjerzy, mechanicy pojazdów samochodowych itp. Rzemieślnicza robota pozostaje synonimem wysokiej jakości oraz rzetelnej wiedzy często przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Dobry rzemieślnik, mistrz, majster, fachowiec, fachura - będzie zawsze poszukiwany i ceniony. Takie jest zdanie rzemieślników i to nie tylko pilskich.

Starszy Cechu, Jan Janczewski:- Rzemiosło jest istotnym elementem uzupełniającym przemysł i wpływającym na przyspieszenie rozwoju gospodarczego kraju. Jest czynnikiem zmniejszającym bezrobocie i wspomagającym system oświatowy. Rzemiosło opiera się głównie na ciężkiej i mozolnej pracy, nie tylko wg. Kodeksu Pracy 8 godzin, ale i znacznie dłużej. Rzemieślnik to zawód z przyszłością. Ma sens. Przetrwanie na rynku pracy wymaga elastyczności na aktualne potrzeby. Wiedza zawodowa poparta rzemieślniczym świadectwem czeladniczym lub dyplomem mistrzowskim otwiera drogę na rynki pracy w Polsce i za granicą.

W cenie zawsze byli i będą specjaliści. Ale współczesny rzemieślnik to nie tylko fachowiec, doskonale znający swoją branżę. Musi jeszcze znać internet, języki, posiadać podstawy wiedzy o księgowości i marketingu. Musi iść z duchem czasu.

***

W trakcie uroczystości złożono wiele podziękowań za wspieranie Cechu i wspomaganie szkolnictwa zawodowego. Wręczono szereg okolicznościowych wyróżnień. Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Cechu Rzemiosł Różnych w Pile przyznała srebrne odznaki „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego”. Otrzymali je długoletni, zasłużeni pracownicy zakładów rzemieślniczych zrzeszonych w pilskim Cechu: Hanna Biela, Wiesława Ptak - pracownicy Pralni „SONIA” Stanisław Pirch w Pile; Wojciech Strus, Łukasz Sikora - pracownicy Firmy Meble-Produkcja-Handel Wojciech Tokarski w Pile; Paweł Sommerfeld, Bartosz Ratajczak, Adam Kowalski, Czesław Michelus- pracownicy Zakładu Inst. Sanit. C.O. i Gazu Marian Madej Piła;

Dyplom z medalem CRR otrzymali: Jadwiga Chmara – właścicielka Salonu Fryzjerskiego IDA w Pile z okazji 60-lecia powstania zakładu; Stanisław Pirch - właściciel Pralni Sonia Stanisław Pirch w Pile za reprezentowanie pilskiego Cechu i rzemiosła oraz w uznaniu za zdobycie licznych nagród;

Już po raz kolejny Cech Rzemiosł Różnych wraz z rzemieślnikami brał udział w Subregionalnych Targach Pracy i Kariery w Pilskim Inwest Parku. W związku z tym Zarząd CRR złożył podziękowania za zaangażowanie i prezentację „na żywo” efektów nauki w zawodach rzemieślniczych dla mistrzów zawodu. Podziękowania za udział w Targach Pracy otrzymali: Anna Palus i Urszula Kwiatkowska - Studio Fryzjerskie Damsko-Męskie w Pile, Jerzy Witkowski - Zakład Ogólnobudowlany w Pile, Wojciech Tokarski -Meble-Produkcja-Handel w Pile, Daniel Balukiewicz - „FOTO-DANIEL” w Pile, Stanisław Smoguła - Firma „ELZAS” w Pile, Bogusław i Bartosz Ciszewscy - Zakład Kominiarski w Pile, Danuta i Krzysztof Nowak - Hurt Detal Art. Przemysłowe, Ogumienie i Wyroby Gumowe w Pile.

Podziękowania –DYPLOMY otrzymali także: Mariusz Drożdż - Przedsięb. Zaopatrzeniowe WENTMAR w Pile, Franciszek Miedziński -„CHRUPEK” PPHU Sp.j. Miedzińscy F.P.T. wZłotowie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklamadotacje rpo
Reklama