Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Trudy crossu i zabytkowy wiatrak w nagrodę

Szlakiem Bursztynowym III Pod tą tajemniczą, a zarazem historyczną nazwą skrywa się impreza biegowa organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu. Własnie odbyła się III edycja Lubaskiego Crossu Szlakiem Bursztynowym. Doskonałe warunki bazowe oraz malownicza i trudna trasa położona wokół Jeziora Dużego zachęcają do organizowania tego typu wydarzeń sportowych.
Trudy crossu i zabytkowy wiatrak w nagrodę

 

Pracownicy lubaskiego domu kultury przygotowali dwa dystanse o długości 5 i 10 km. Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy oprócz trudnych podbiegów niewątpliwie był żar lejący się z nieba. Mimo wczesnych godzin startowych: 10:00 i 11:00 zawody odbywały się w 30 stopniowym upale. Każdy, kto tego dnia ukończył bieg niezależnie od zajętego miejsca już był zwycięzcą, a w nagrodę na jego szyi zawisł piękny medal, którym w tym roku był zabytkowy wiatrak w Dębem! Łącznie na listę startowa zapisało się 176 osób.

Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: generalnej, wiekowej oraz najlepszych mieszkańców Gminy Lubasz. Dzięki bardzo bogatemu wsparciu sponsorów na najlepszych w tym dniu zawodników czekało ponad 100 pucharów, liczne nagrody rzeczowe oraz nagrody finansowe. Po biegu na zawodników czekał bogaty pakiet regeneracyjny – woda, banany, arbuzy, ciasto oraz pyszne spaghetti.

Najliczniejszą grupą biegaczy stanowili mieszkańcy Gminy Lubasz – czyli główne założenia organizatorów zostały spełnione - dotrzeć do jak największej części lokalnego społeczeństwa i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu. Dużą reprezentacje tego dnia miały również miejscowości z: Czarnkowa, Chodzieży, Wronek, Poznania, Obornik, Rogoźna i Piły, a także do Lubasza zawitali przedstawiciele z takich odległych miejscowości jak: Gorzów Wlkp. Wrocław, Inowrocław czy Barlinek. .

Wyniki: Kategoria Open 5 km: Mateusz Kaczmarek – Rakoniewice 16:59; Aleksander Hoffman – Jastrowie 17:03; Mateusz Rodewald - Wronki 17:23

Katarzyna Kołaczkowska – Potasze 20:20; Dominika Wiedera – Ujście 20:35; Katarzyna Baryczkowska – Czarnków 23:33

Najlepsi Zawodnicy z Gminy Lubasz na 5 km: Adrian Waszak 19:33; Maciej Buśko 20:21; Łukasz Jessa 20:52

Klaudia Mula 33:50; Dorota Gościniak 34:03; Katarzyna Graj 34:39

Kategoria Open 10 km: Kamil Linka – Ujście 37:56; Sławomir Naskręt – Poznań 39:23; Wojciech Grabiński – Rogoźno 39:36

Sara Gawlak – Kaczory 42:54; Agnieszka Golak – Wyrzeka 45:18; Aleksandra Dzierzkowska – Koziegłowy 45:36.

Najlepsi Zawodnicy z Gminy Lubasz na 10 km- Karol Roszczyk – 43:22, Adam Derkowski – 43:45, Przemysław Klimasek – 44:02.

Daria Waszak – 54:45;

Nad zdrowiem uczestników czuwali ratownicy medyczni z czarnkowskiego szpitala. Za zabezpieczenie trasy odpowiedzialni byli policjanci z KPP Czarnków. Strażacy z OSP Lubasz pomagali w zabezpieczeniu trasy, rozdawaniu dodatkowej wody oraz dwóch z nich pełniło funkcję ratowników medycznych. Ponadto przygotowali kurtynę wodną, która okazała się ratunkiem dla niejednego biegacza. Osobne, duże podziękowania należą się wolontariuszom, którzy odpowiadali za depozyt, podawanie wody na trasie, punkt informacyjny zamykali stawkę zawodników na rowerach.

Największe słowa uznania kierujemy w stronę sponsorów dzięki którym impreza osiągnęła tak wysoką rangę: Samorząd Gminy Lubasz; Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu; Centrum Ubezpieczeń Szymkowiak Lubasz; Bank Spółdzielczy w Czarnkowie; Zajazd Meteor Lubasz; Jacek Michalak – Radny Gminy Lubasz; Fabryka Zdrowia – Klub Fitness i Siłownia PLASTMET - Lubasz

Klub dobrej Formy – Czarnków; Rozwojowi.com

Partnerzy: Ochotnicza Straż Pożarna w Lubaszu; Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie; Szpital Powiatowy w Czarnkowie; Gminny Zakład Komunalny w Lubaszu.

Bartłomiej Turek, (acz)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama