„Frygi” wystąpiły na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wykonując „Suitę polskich tańców ludowych” i „Taniec węgierski nr 6” J. Brahmsa. Po przeglądzie ulicami miasta przeszedł na kielecki Rynek barwny korowód, na którym z rąk Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego klucze do bram miasta przejęli harcerze. Następnie przez 5 dni odbywały się warsztaty artystyczne. Mandoliniści ćwiczyli pod okiem profesora Uniwersytetu Jan Kochanowskiego w Kielcach Jerzego Szczyrby.
Młodzi muzycy z Łąkiego wystąpili z koncertami: dwukrotnie dla mieszkańców miasta na kieleckim Rynku, w Domu Pomocy Społecznej na ul. Jagiellońskiej oraz w kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu.
Na najważniejszej imprezie festiwalu, czyli Koncercie Galowym Laureatów odbywającym się na Kadzielni w kategorii- zespoły instrumentalne- Złotą „Jodłę” Harcerskiemu Zespołowi Mandolinowemu „Frygi” wręczył prezydent Kielc.
W chwilach wolnych od muzyki harcerze zamienili się w turystów. Zwiedzili: Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, ruiny zamku w Chęcinach, Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach, a w drodze powrotnej do domu Jasną Górę w Częstochowie. Niestety bliższe poznawanie przepięknych zakątków ziemi kieleckiej uniemożliwiały nam ciągle padające deszcze.
Mandoliniści oraz kierownictwo zespołu dziękują darczyńcom, którzy wsparli wyjazd na festiwal: Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu, Urzędowi Gminy w Lipce, Aptece Nowa 1 w Lipce, Boińskiemu Hansowi SSI Schafer Sp. z o.o. w Warszawie, Nadleśnictwu Lipka, Agnieszce i Piotrowi Skrentnym z Kiełpina, Ewie i Norbertowi Gindom z Folwarku Hawaje w St. Wiśniewce, Hufcowi ZHP Złotów.
Dyrygent i kierownik zespołu
hm Stanisław Gortat
art. Stanisław Gortat
Napisz komentarz
Komentarze