Jak większość wie, w święto 22 Lipca 1956 roku uroczyście otwarto Stadion Śląski. W inauguracyjnym meczu piłkarska reprezentacja Polski przegrała z NRD 0:2. Mecz ten wówczas obejrzało 100 tysięcy widzów.
Dziś po wielkiej modernizacji Stadion Śląski zachwyca ponownie. Swą wielofunkcjonalnością dorównuje najlepszym obiektom na świecie. Przekonali się o tym ostatnio lekkoatleci z Piły, którzy w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży bardzo dobrze zaprezentowali się w Chorzowie
A udział w finałach, po uprzednich eliminacjach zapewniło sobie siedmioro zawodników „Gwdy” Już samo uczestnictwo na OOM było dużym sukcesem.
W Chorzowie bardzo bliski medalu był kilkakrotny już medalista Mistrzostw Polski – Dawid Borowik. Najpierw w biegu eliminacyjnym na 400 m zajął drugie miejsce z czasem 49,71. W kolejnym dniu po zaciętym biegu finałowym na 400 m wywalczył czwartą lokatę z nowym wartościowym rekordem życiowym 49,03.
Zbigniew Łapacz, dbający nie tylko o wizerunek nie ma tu złudzeń. - Podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego czwartym miejscem „otarł” się nie tylko o medal, ale lokata i rezultat kwalifikuje Dawida się do szerokiego składu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów – podkreśla.
W Chorzowie blasku pilskiej Gwdzie dodał nie tylko Borowik. Dwie wysokie lokaty premiowane uczestnictwem w uroczystej dekoracji na tej imprezie, wywalczyli Piotr Konek i Mieszko Tobera.
Piotr pochodzący spod Łobżenicy zajął siódme miejsce w chodzie na 10 km. Jego rezultat to 57:48,76. Mieszko był ósmy w biegu na 3000 m z rezultatem 9:18,88.
Czwartą osobą punktującą była Hanna Krajewska , która w biegu na 3000 m zajęła dwudziestą lokatę z rezultatem 11:24,80.
- Wyniki w konkurencjach wytrzymałościowych były zaniżone z uwagi na panującą bardzo wysoką temperaturę. Do miejsc punktowanych zabrakło pozostałej trójce naszych zawodników którzy zajęli następujące miejsca: 21 miejsce – Szymon Ramusiewicz – 2000 prz. - 7:07,50, 22 miejsce – Jacek Włodarczak – w dal – 5,92, 23 miejsce – Filip Dziuba – 3000 m – 9:51,75 – wylicza Łapacz.
Do punktacji drużynowej doliczone zostały wyniki biegów sztafetowych, które były rozgrywane w terminach wcześniejszych w kilku miastach Polski. Sztafeta „Gwdy” 4 x 400 chłopców w skali tej imprezy wywalczyła wysokie punktowane jedenaste miejsce. Łącznie zespół Gwdy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył 18 pkt, tym samym w trwającym jeszcze sezonie 2018 ma ich już 92 pkt.
Tak! To była udana Olimpiada.
Teraz czekamy na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Poznaniu.
Młodzicy ten dorobek z pewnością powiększą.
Napisz komentarz
Komentarze