Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Reaktywują powiat trzcianecki? Ruszyły konsultacje ws. jego utworzenia

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie utworzenia powiatu trzcianeckiego. Karty konsultacyjne są już dostępne. Konsultacje potrwają do połowy października.
Reaktywują powiat trzcianecki? Ruszyły konsultacje ws. jego utworzenia

Z pomysłem utworzenia odrębnego powiatu trzcianeckiego - przypomnijmy - wystąpił trzcianecki PiS. Komitet Miejski partii wystosował w tej sprawie pismo do burmistrza i Rady Miejskiej Trzcianki. Burmistrz Krzysztof Czarnecki  (PiS) pomysł poparł. Po wielu perypetiach, spotkaniach, działaniach - także przeciwnych temu pomysłowi - Rady Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego, Zarządu Powiatu, PSL-u - mamy konsultacje społeczne. Te właśnie ruszają, a zakończą się w połowie października.     

- Zwracam się z prośbą do wszystkich, abyśmy wspólnie wzięli udział w konsultacjach społecznych dotyczących podziału obecnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego na powiat trzcianecki i czarnkowski. Pomimo tego, że Zarząd Powiatu podjął stanowiska negatywne co do naszego pomysłu i oczekiwań, pomimo tego, że część radnych klubu PSL chciało dokonać zmiany zapisu uchwały dotyczącej konsultacji i utworzenia dwóch odrębnych powiatów - jesteśmy po opinii pana wojewody, jesteśmy po podjęciu uchwały przez Radę Miejską Trzcianki i rozpoczynamy konsultacje, które potrwają do połowy października tego roku. W późniejszym okresie wyniki konsultacji przedstawimy Radzie Powiatu i na koniec roku złożymy wniosek do pana wojewody, który po opinii, przedstawi swoje stanowisko Prezesowi Rady Ministrów. Wierzę w to, że w lipcu 2019 roku będziemy mieć pozytywną opinię o tym, by reaktywować powiat trzcianecki.  Zwracam się do państwa, abyście wszyscy aktywnie wzięli udział w tych konsultacjach. Są dostępne specjalne karty konsultacyjne dla mieszkańców gminy Trzcianka. Nie ma ograniczeń wiekowych: każda osoba, która zamieszkuje naszą gminę, może brać udział w tych konsultacjach. Karty są już wyłożone w Urzędzie Miejskim, w kancelarii podań. Myślę, że nasze wspólne starania przyniosą sukces i będzie to sukces wszystkich mieszkańców gminy Trzcianka - mówi burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki.

Przypomnijmy: powiat trzcianecki funkcjonował do roku 1975. Po reformie administracyjnej - w tymże 1975 r. - wszedł w skład województwa pilskiego, a po kolejnych 24 latach dawne powiaty trzcianecki i czarnkowski zostały połączone. Trzcianka jest obecnie największym miastem powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego (20 tys. mieszkańców).

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wielep 14.09.2018 12:25
Powiaty są niepotrzebne.

mak52 13.09.2018 12:12
Kiedys był powiat we Wieleniu może jeszcze jeden. Powiatów jest za dużo ,kto za to zapłaci chyba nie Burmistrz Czarnecki.

mieszkaniec trzcianki 27.08.2018 20:35
Brawo Panie Burmistrzu!!!! Tak trzymać !!! Popieram

emajka 25.08.2018 13:58
Są sytuacje w życiu, kiedy czytelnicy nie zabierają głosu w sprawach, bo wiedzą, że nie jest potrzebny. Po prostu sprawa idzie we właściwym kierunku i nie ma sensu zabierać w tym momencie głosu, a jedynie poczekać na oficjalne konsultacje społeczne. Obserwując lokalną sytuację, wydaje się jednak już w tym momencie, że powiat zostanie podzielony. Zniknęły też wcześniejsze obawy o skutki, podyktowane przywołaniem doświadczeń rozbicia dzielnicowego.

Mecenas 23.08.2018 15:46
17.496 Czarnecki kłamie

jarek 21.08.2018 21:50
20 tys hehe

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama