Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zostawcie problemy i zademonstrujcie samego siebie ...

To motto tego wydarzenia. Ba, przedsięwzięcia nie mającego incydentu w naszym regionie. W sumie słowa mistrza Hiroshi Shirai /10 Dan/ pasują jak ulał do tego co niebawem odbędzie się w Czarnkowie.
Zostawcie problemy i zademonstrujcie samego siebie ...

 

A będzie to benefis Sensei Zbigniewa Ruty /6 Dan/. W najbliższą sobotę, w Czarnkowie. Zorganizowany będzie jubileusz 40-lecia jego kariery karate.

Nie przypadkowo w Czarnkowie! Tam Zbigniew Ruta się urodził, a w 1978 roku rozpoczynał swoją przygodę z karate. To w ówczesnej sali treningowej Liceum rozpoczynał ćwiczyć karate jako samouk. Podglądał techniki karate z filmów, książek i skryptu wydanego przez Poznański Klub Karate.

Jego pierwszymi nauczycielami karate w Czarnkowie byli starsi koledzy uczący się w ośrodkach akademickich: Jacek Masiakowski (obecnie Gdańsk) oraz Jan Polcyn i Jarosław Jeżewski (obecnie Poznań)

Na obchody zaproszono wszystkie czarne pasy, które wypromował w swojej karierze. Ludzie, którzy zdobyli stopnie mistrzowskie Dan pod jego kierunkiem, mają stawić się w sobotę w Czarnkowie. I nie ważne w jakiej federacji obecnie ćwiczą, nie ważne jaki styl i szkołę, nie ważne czy współpracują z nim nadal czy też kontakty zostały już dawno przerwane – zaproszono wszystkich.

Zbigniew Ruta, urodzony w 1963 roku, trener Karate II Klasy, magister socjologii (w latach 1987 -1992 pracownik naukowo - dydaktyczny Instytutu Socjologii UAM Poznań)

W 1980 roku wziął udział w pierwszym zgrupowaniu karate w Szczecinie zorganizowanym przez Wacława Antoniaka /2 Dan/. Zdaje tam egzamin na żółty pas - 8 kyu.

W 1981 roku dzięki pomocy Andrzeja Radomskiego, Dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Pile wyjeżdża na kurs instruktorów karate do Leszna. W 1982 roku zdobywa 5 kyu oraz zdaje pomyślnie egzamin końcowy kursu, zostając poniekąd z przypadku najmłodszym instruktorem rekreacji ze specjalnością karate w Polsce. Doświadczenia instruktorskie oraz praktykę zdobywał prowadząc zajęcia szkoleniowe w następujących podmiotach organizacyjnych:

- Ognisko TKKF "Nałęcz" w Czarnkowie /1981-1982/

- Ognisko TKKF "Piast" w Poznaniu /1983-1984/

- Sekcja Karate Shotokan KU AZS UAM w Poznaniu /1984-1987/

- Ognisko Specjalistyczne TKKF "Orient" w Wałczu /1987 - 1989/

- Ośrodek Rekreacyjno - Sportowy w Wałczu /1989 -2006/

- Klub Karate Tradycyjnego w Wałczu /od 1997/

- Klub Karate Shotokan w Czarnkowie /od 2015/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama