Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Spotkajmy się na Dożynkach Powiatowych w Pile! Zagra Feel

Koncert zespołu Feel, korowód dożynkowy przez centrum miasta, wystawa sprzętu rolniczego, degustacja regionalnej kuchni, pokazy siłaczy, dmuchane zamki dla dzieci za darmo, koncerty zespołów disco polo, wspólne biesiadowanie – to wszystko podczas Dożynek Powiatowych w Pile, które odbędą się 9 września, w niedzielę, na stadionie przy ul. Okrzei. Zapraszamy!
Spotkajmy się na Dożynkach Powiatowych w Pile! Zagra Feel

Dożynki rozpoczną się mszą świętą w kościele Świętej Rodziny w Pile, o godz. 12.30. Około godz. 13.45 z kościoła ruszy barwny korowód dożynkowy. W tym czasie, o godz. 13.00 na stadionie przy Okrzei rozpocznie się już festiwal kulinarny „Pilskie Smaki”. Weźmie w nim udział sześć zespołów: koła gospodyń wiejskich i uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie. Przewodniczącym jury będzie Zenon Hołubowski, mistrz kuchni z Piły, m. in. członek Amerykańskiej Federacji Kulinarnej i Światowego Zrzeszenia Szefów Kuchni. 

O godz. 15.00 część oficjalna i obrzędowa dożynek na stadionie przy Okrzei. Po niej zaczną się już kolejne atrakcje: koncerty, liczne konkursy dla mieszkańców, pokazy siłaczy, wspólne biesiadowanie. Uczestnicy dożynek będą mogli oglądać wystawę sprzętu rolniczego, smakować pysznych potraw, dzieci korzystać z darmowych atrakcji, w tym dmuchanych zamków. Na stadionie będzie wiele stanowisk gastronomicznych. Zabawa potrwa do późnych godzin wieczornych.  

- Po blisko 10 latach wracają dożynki powiatowe do Piły. Poprzednio miały one rangę powiatowo-wojewódzką i myślę, że wielu z nas pamięta jak dużą cieszyły się popularnością. Z kolei rok temu na stadionie przy Okrzei, który budziliśmy do życia, zorganizowaliśmy Festiwal Smaków Wielkopolski, który wzbudził również ogromne zainteresowanie mieszkańców. Wtedy były to prezentacje powiatów, w tym roku zaprezentują się poszczególne gminy. Sądzę jednak, że będzie równie atrakcyjny. Na stadionie będzie również wiele dodatkowych atrakcji, koncerty, dmuchane zamki dla dzieci. Serdecznie zapraszam - mówi Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

Stefan Piechocki, Wicestarosta Pilski poleca ciekawe dożynkowe obrzędy. 

- Miasto rolnikom, tak można by nazwać to wydarzenie. Wezmą w nim udział jednak nie tylko rolnicy, ale również pszczelarze, sadownicy i działkowcy. Mieszkańcy Piły będą mogli poznać bogatą obrzędowość Święta Plonów, posmakować regionalnej kuchni, podziękować rolnikom za ich wysiłek włożony w zbiór tegorocznych plonów. Oczywiście ciekawe będą wszystkie okolicznościowe imprezy, na pewno warto zobaczyć barwny korowód, wieńcami, końmi, na czele którego będzie szła orkiestra – wylicza.

Jedną z trakcji dożynek będą również pokazy siłaczy, które poprowadzi Grzegorz Peksa, Stowarzyszenie „Silna Dłoń”.

- Oprócz pokazów, które zaprezentuje razem z kolegami, będą jeszcze konkurencje dla publiczności, zarówno dla  panów, jak i pań, w których również będzie można wykazać się siłą. Chcemy wciągnąć mieszkańców do wspólnej zabawy. Dla najlepszych będą medale – zapowiada. 

 

 

PROGRAM:

g.12.30 msza św. w kościele Świętej Rodziny w Pile,

g. 13.45 z kościoła ruszy barwny korowód dożynkowy, który przejdzie przez centrum miasta (ul. Kilińskiego, Spacerową, al. Piastów, 1 Maja, Staromiejską, na stadion przy Okrzei).

g. 13 00. na stadionie rozpocznie się festiwal kulinarny „Pilskie Smaki”,

g. 15.00 obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ŁANY

g. 16.30 Zmagania strongmanów z Grzegorz Peksa – cz. I (konkursy dla uczestników)

g. 16.50 Występ zespołu AM

g. 17.10 Zmagania strongmanów z Grzegorz Peksa – cz. II (konkursy dla uczestników)

g. 17.30 Koncert Krzysztofa Koniarka

g. 18.15 Podsumowanie konkursów

g. 18.30 Koncert zespołu CLAUDI

g. 19.15 Koncert zespołu MILANO

g. 20.30 Koncert zespołu FEEL

 

Degustacje lokalnych przysmaków: miód, dziczyzna, chleb ze smalcem, kiełbaska z grilla, dżem, powidła, wędliny, soki naturalne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

gucio 06.09.2018 14:48
feel czy fell, jeden ch...

Kardynał Danka 31.08.2018 10:17
Po koncercie zespołu FELL nie widzę punktu msza św.? Czyżby ktoś zapomniał o proboszczu?

pilanin82 09.09.2018 13:50
hahahahaha, i tak o jedną msze za dużo

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama