Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Czytanie „Przedwiośnia” w patriotycznej scenerii

W sobotę, 8 września Powiat Pilski dołączył do akcji Narodowego Czytania i na patio BWAiUP w Pile, w patriotycznej scenerii, 20 osób przeczytało fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Czytanie „Przedwiośnia” w patriotycznej scenerii

Do wspólnego czytania zaprosiliśmy przedstawicieli różnych środowisk i zawodów, bo w końcu czytają wszyscy i wszyscy czytać powinni. Lista była długa i liczyła 19 osób, a na jej czele przedstawiciele władz powiatu pilskiego: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, który czytanie rozpoczął, Przemysław Pochylski, etatowy członek Zarządu Powiatu oraz radni Rady Powiatu w Pile: Krzysztof Pabich i Robert Judycki.

Nasze zaproszenia przyjęła również Poseł RP Marta Kubiak, Bogumiła Cybulska prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Patrycja Kujawa, szefowa stowarzyszenia „Matki Wariatki”. Gościł też przedstawiciel Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – Jarosław Grzebyk, któremu dopingowali koledzy w mundurach. Czytał również Jędrzej Panglisz z pilskiej komendy policji. Dołączyli także uczniowie szkół średnich, nauczyciele, szefowie pilskich placówek kultury. Do czytania spontanicznie zgłosiła się jeszcze uczennica ILO w Pile, tak więc 20 osób odczytało fragmenty, które wybraliśmy z rozdziału 4. - o legendarnych "szklanych domach" i 16. - kończącego powieść.

Czytanie „Przedwiośnia” uświetnił występ muzyczny uczniów z Zespołu Szkół im. St. Staszica, wystawa różnych wydań „Przedwiośnia” ze zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile, a także historyczna wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie Rajtar Paweł Klityński „My Polacy 1918-1920”.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał jeszcze pamiątkową kartkę z okolicznościową pieczęcią, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP.

(pp)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ignacy 11.09.2018 12:32
Nastepne czytanie,zyciorys "wodza narodu" Jaroslawa Malego Zbawiciela Polski.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama