W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia nagród laureatom udział wzięli: insp. Piotr Mąka – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Szkoły Policji w Pile oraz podinsp. Andrzej Szary - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.
Dzięki uprzejmości Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, finały wojewódzkie przeprowadzone zostały w dniach od 17 do 19 września 2018 r. na terenie Szkoły Policji w Pile. Przedstawiciele Szkoły Policji w Pile wraz z nadkom. Maciejem Purol – Naczelnikiem Wydziału Prewencji z Komedy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów zwrócili uwagę na dużą rolę tego typu rywalizacji dla rozwoju zawodowego policjantów wszystkich formacji.
O skali przedsięwzięcia w województwie wielkopolskim niech świadczy fakt, iż w pierwszym etapie zawodów na poziomie komend miejskich i powiatowych Policji wzięło w nich udział kilkuset policjantów, spośród których wyłoniono 62 najlepszych, walczących o prymat w całym województwie. Zwycięzca i zajmujący drugą lokatę uzyskali, poza nagrodami, także przywilej, ale i obowiązek reprezentowania wielkopolskiego garnizonu Policji na zawodach ogólnokrajowych.
Zawody na poziomie wojewódzkim zostały podzielone na etapy – konkurencje, których połączone rezultaty wskazały najlepszych. Pierwszą konkurencją, która odbyła się 17 września br., było strzelanie. Każdy dzielnicowy oddał 10 strzałów, z dwóch magazynków, do tarczy TS-9 i TS-10 z odległości
Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznego wielkopolskiego finału konkursu "Dzielnicowy Roku" odbyła się 19 września br. w auli Szkoły Policji w Pile i przypadła na niespełna miesiąc przed finałem ogólnopolskich zawodów, które zostaną rozegrane w dniach od 23 do 26 października br., tradycyjnie już w Szkole Policji w Katowicach.
Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka zwrócił uwagę na podejmowanie kolejnych inicjatyw mających na celu zwiększenie skuteczności działania dzielnicowych. Ważnym jest, aby dzielnicowi byli blisko społeczeństwa, ale również na co dzień ściśle współpracowali ze swoimi kolegami z innych pionów i wydziałów w celu rzetelnego rozpoznania sytuacji, poszczególnych problemów, nasilenia i rodzaju przestępczości w danym rejonie służbowym.
Pani Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska podkreśliła, jak ważną rolę odgrywa dzielnicowy. To policjant, który stoi na straży prawa, ale przede wszystkim jest tam, gdzie dzieje się krzywda i potrzebna jest pomoc. Pani Komendant pogratulowała laureatom i życzyła sukcesów w zawodach na szczeblu krajowym.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary, który zwrócił uwagę na fakt, iż bez pracy dzielnicowych i służby prewencyjnej trudno byłoby o dobre wyniki badań opinii publicznej, które wskazują, że mieszkańcy naszego kraju czują się w miejscu zamieszkania bezpieczni. To policjanci, którzy są najbliżej problemów, które szybko rozwiązują.
Zwycięzcą zawodów został sierż. sztab. Tomasz Idzik z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Na drugim miejscu uplasował się asp. Piotr Wasielewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., natomiast trzecie miejsce na podium zdobyła asp. Hanna Rzysko-Żukowska z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie. Wyróżnieni policjanci zajmujący pierwsze i drugie miejsce w turnieju, poza nagrodami zyskali również przywilej reprezentowania całego garnizonu wielkopolskiego w zbliżającym się ogólnopolskim finale zawodów dzielnicowych.
Policjantka dzielnicowa zajmująca trzecią lokatę będzie rezerwową na wypadek, gdyby któryś z dwóch laureatów nie mógł uczestniczyć w dalszych etapach rywalizacji. Miejmy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli podzielić się kolejnymi informacjami na temat przebiegu krajowych zawodów, w których kluczową rolę odegrają właśnie reprezentanci Wielkopolski.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!
Podkom. Żaneta Kowalska
Napisz komentarz
Komentarze