Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nauczyciel z Piły wśród najlepszych w kraju!

Katarzyna Włodkowska, polonistka w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile w finale Konkursu Nauczyciel Roku 2018!
Nauczyciel z Piły wśród najlepszych w kraju!

Organizatorem konkursu jest Głos Nauczycielski, prestiżowy tygodnik i portal poświęcony oświacie, wychowaniu i środowisku nauczycielskiemu. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a w jury zasiadają nauczyciele z ogromnym autorytetem. Do tytułu Nauczyciel Roku poszukiwani są nauczyciele, którzy młodzież zarażają pasją, motywują ją do działania i mają nieprzeciętną osobowość.

Katarzyna Włodkowska bez wątpienia do nich należy. Od 2004 roku uczy w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, od początku, kiedy rozpoczęła pracę w zawodzie nauczyciela. Jest polonistką w klasach medialnych. Dała się poznać jako inicjatorka ciekawych  projektów, które realizuje ze swoimi uczniami, a które daleko wychodzą poza szkolny program. Dzięki tym projektom młodzież uczy się tolerancji, poznaje inne kultury, uwrażliwia młodzież na potrzeby innych.

W tym roku na przykład uczniowie klas medialnych z ZS im. St. Staszica przez  sześć miesięcy pod okiem Katarzyny Włodkowskiej uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie Szkoła Dialogu i zajęli w nim I miejsce w kategorii „Innowacyjność realizacji projektu”. W nagrodę zostali zaproszeni na wielką galę do Opery Narodowej w Warszawie, gdzie wystąpili jeszcze na scenie z koncertem. Program miał na celu poznanie historii Żydów w Polsce, w tym w miejscowościach, w których niegdyś żyli. Chodziło o przełamywanie stereotypów, uprzedzeń, a przede wszystkim poznanie tożsamości kulturowej swoich rodzimych miast.

Niedawno wystartowali z kolejnym projektem. Chcą pomóc swoim rówieśnikom i młodszym dzieciom w afrykańskiej Ugandzie. Najpierw przez internet. Zamierzają się z nimi regularnie łączyć i przekazywać im wiedzę o Polsce i Europie. Na tym nie koniec. Już organizują internetową zbiórkę na budowę sierocińca w mieście Budaka w Ugandzie.

I znowu inspiracją była Katarzyna Włodkowska, która współpracując z Anną Hora-Lis, polonistką z Gliwic, dołączyła do projektu Face to Face (edukacyjno-pomocowego) i właśnie w jego ramach uczniowie z pilskiej „Nafty” będą się łączyć przez internet z kolegami w Ugandzie, wymieniając się wiedzą na temat  kultury, obyczajów i miejsca w którym żyją.

I na koniec kolejny niesamowity projekt, który współtworzyła Katarzyna Włodkowska. Dzięki niemu Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile będzie koordynatorem programu Erasmus na całą Europę. Decyzja o tym zapadła dosłownie kilka dni temu.

- To wiadomość z ostatniej chwili, podobnie jak ta, że znalazłam się w gronie finalistów konkursu Nauczyciel Roku 2018. Jestem szczęśliwa, bo to ogromna nobilitacja – wyznaje Katarzyna Włodkowska. 

Polonistka z Piły ma już na koncie wiele tytułów, Człowieka Roku Tygodnika Pilskiego 2012 w kategorii oświata i służba zdrowia, Belfer z Klasą, a w ubiegłym roku znalazła się w finale wojewódzkim plebiscytu Nauczyciel na Medal organizowanym przez Głos Wielkopolski. 

Gala Finałowa Konkursu Nauczyciel Roku 2018 odbędzie się tradycyjnie na Zamku Królewskim w Warszawie - w tym roku 9 października. Trzymamy kciuki za Katarzynę Włodkowską.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama