Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Warto w to pływanie inwestować!

Bartek Smaruj jest niezwykle zadowolony
Warto w to pływanie inwestować!

Pojechali do Phuket w Tajlandii. Po raz pierwszy w życiu.  Tam odbył się zorganizowany przez ATUS Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach.Teraz wielu w tym azjatyckim kraju już wie gdzie leży Chodzież.
W finałowej imprezie Pucharu Świata wzięło udział ponad 300 zawodników z 58 klubów. Reprezentowali oni 19 krajów.
- Bardzo się cieszę, że w tych najważniejszych klubowych zmaganiach na świecie nas nie zabrakło – mówi nam Bartek Smaruj.  – Nasze miasto reprezentowało 7 zawodników z UKS Delfinek.  Przed finałem jako klub sklasyfikowani byliśmy na IX pozycji w klasyfikacji klubowej - dodaje szkoleniowiec chodzieskiego Delfinka.
- Na aklimatyzację nie było wiele czasu. Po krótkim odpoczynku przystąpiliśmy do treningu, a dzień później - w sobotę, w pierwszym dniu zmagań, rozpoczął się I blok od konkurencji 50 m pod wodą. Tutaj niezłe starty odnotowali: Filip Nowak - 9 miejsce wśród seniorów, Sylwana Piechocka VI miejsce wśród juniorek, jednak dopiero w głównym swoim starcie na dystansie 50 m bi-fins (BF) juniorek Marta Humerczyk wywalczyła brązowy medal – komentuje trener Smaruj. - Sylwana Piechocka na tym samym dystansie zajęła 6 miejsce, podobnie jak na 100 m BF, a Julia Małachowska była 7 na 50 m po powierzchni. Niestety jej siostra Kinga,  walcząc z bólem brzucha, zajęła miejsca 10 i 14, a w koronnej konkurencji na 50 m po powierzchni. w drugim dniu zawodów niestety nie była już w stanie wystartować – podkreśla Pan Bartek.
Dodajmy, że Chodzież reprezentowały także: Julia Nowak i Natalia Bartczak, które także zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce wśród juniorek.
Na zakończenie pucharowych zmagań rozegrana została sztafeta 4x100 m po powierzchni w której to z przyzwoitym czasem 6 miejsce zajęły nasze seniorki w składzie: Sylwana Piechocka, Julia Nowak, Natalia Bartczak i Julia Małachowska.
Niestety w sztafecie, ze względów zdrowotnych, nie mogła wziąć udziału nasza tegoroczna finalistka mistrzostw świata z Belgradu - Kinga Małachowska.
W klasyfikacji generalnej klubów i regionów w Pucharze Świata w roku 2018 chodzieski Delfinek sklasyfikowany został z dorobkiem 1612 pkt. na VI pozycji na 169 uczestniczących klubów, a w klasyfikacji generalnej dziewcząt nasze juniorki zostały najlepszą drużyną świata z dorobkiem 880 punktów.
- Te wyniki potwierdzają, że warto inwestować środki w naszą młodzież i z optymizmem patrzeć w przyszłość polskiego pływania w płetwach – uważa Smaruj.
Wyniki te z oczywistych względów, nie byłyby możliwe do zrealizowania, gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Chodzieży z Burmistrzem Jackiem Gurszem na czele oraz firm i instytucji takich jak: KEPKA GROUP Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Firma Jenox Akumulatory S.A., Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa w Walkowicach Pani Danuty Wiśniewskiej, Banku Spółdzielczego w Chodzieży, Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Chodzieży.
- Dziękujemy także Panu Adamowi Piechockiemu za transport na lotnisko do Warszawy. Mamy nadzieję, że kolejna odsłona Pucharu Świata w przyszłym roku będzie dla naszych zawodników jeszcze bardziej ekscytująca, a przede wszystkim przyniesie realizacje założonych celów w postaci osiąganych wyników. Aby by tak też się stało apelujemy do regionalnych firm o wsparcie uzdolnionej młodzieży, która nie zawsze jest w stanie sprostać wymaganiom uprawiania sportu na tak wysokim poziomie, a do Władz Naszego Miasta o rozbudowę naszej pływalni, aby rozwój ten mógł dalej następować – życzy Bartek Smaruj.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama