Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama dotacje rpo

Spotkanie z Mieczysławem Ślesickim

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Krzyżu Wlkp. miało miejsce spotkanie autorskie powieściopisarza, dziennikarza i pedagoga, Mieczysława Ślesickiego. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze przy udziale wychowanków, których w Szkole Podstawowej w Krzyżu Wlkp. uczył niegdyś pan Mieczysław.
Spotkanie z Mieczysławem Ślesickim

Mieczysław Ślesicki urodził się w Trzciance. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a swoją działalność literacką rozpoczął od dziennikarstwa. Współzakładał gazetę „Głos Trzcianki”, której został redaktorem naczelnym. Publikował tam artykuły, felietony i reportaże. W 1995 roku ukazała się jego debiutancka powieść „Gniazdo”, a w kolejnych latach: „Zakładnik” - 1998; „Awaria” - 1999; „Pod platanem” - 2002; „Rekonesans” - 2004; „Kopuła” - 2010; „Brukselski trop” - 2018.

Za znaczący debiut literacki Mieczysław Ślesicki został nagrodzony honorowym tytułem Człowiek 1996 Roku Województwa Pilskiego w dziedzinie kultury oraz nagrodą Wojewody Pilskiego w 1998 roku. W 2001 roku odznaczony prze Prezydenta RP Krzyżem Zasługi dla Wielkopolan natomiast za działalność pedagogiczną otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. W 2011 roku pisarz został udekorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności.

Twórczości Mieczysława Ślesickiego nie należy zamykać w granicach tego, co przyjęło się nazywać literaturą popularną. Poruszane przez niego problemy wyrastają ponad tradycję literatury.

Pisarz stara się ją poszerzyć o nowe zagadnienia. W jego dorobku dominuje poszukiwanie trwałych wartości i wzorów duchowych. Próbuje dokonać obrachunku z ideami XX wieku.

(kg)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama