Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ludzie sztuki w ujskiej Galerii

W piątek, 12 października w Galerii na Starym Rynku miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Grażyny Banaszkiewicz "Ludzie sztuki". Na wystawie, organizowanej w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki z udziałem Ujskiego Dom Kultury zamieszczono portrety wybitnych twórców światowego formatu. Można je podziwiać do 31 października br.
Ludzie sztuki w ujskiej Galerii

Wystawę z udziałem autorki, Grażyny Banaszkiewicz, reżyserki telewizyjnych filmów dokumentalnych i programów poetyckich, poetki, dziennikarki i fotografa poprzedziła prezentacja filmu dokumentalnego pt. "Szaleńcy na wolności" o międzynarodowej, interdyscyplinarnej grupie artystycznej FLUXUS, która zrewolucjonizowała światową sztukę. Obraz był wstępem do dyskusji z artystką nie tylko na temat sztuki i jej granic. Niecodzienność rozmów, prowadzonych w klimatycznym wnętrzu poewangelickiego kościółka dodatkowo podkreślała gorąca herbata korzenna z cytrusami, serwowana przez UDK gościom wystawy.

Prezentowane na wystawie zdjęcia z cyklu "Ludzie Sztuki" nie były realizowane sesyjnie, ale w trakcie różnych krajowych i zagranicznych artystycznych wydarzeń towarzyskich czy przypadkowych spotkań. Stanowią doskonałe portrety artystów. Na wystawie można zobaczyć m.in. fotografie takich postaci jak David Cerny, Zygmunt Baumann, Ryszard Horowtiz, Maciej Mańkowski, Izabela Gustowska, Ralph Schraivogel, Agnieszka Duczmal, Julia Hartwig, Ryosuke Suho, Ryszard Krynicki, prof. Jadwiga Kaliszewska i Dominik Połońdski oraz Orlan. Portrety są czarno-białe, ale z barwnym akcentem, co nadało całości dodatkowego znaczenia. Warto przekonać się o tym osobiście, dlatego UDK zaprasza do odwiedzenia wystawy. Będzie czynna do końca miesiąca.

***

Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki jest organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przeglądem twórczości wielkopolskich fotografów. W ramach festiwalu odbywają się działania edukacyjne, konkursy i wystawy fotograficzne podejmujące tematykę regionu. Jedna z takich wystaw odbyła się właśnie w ujskiej Galerii na Starym Rynku.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama