Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dziadkowie oczami młodych

Aż cztery prace z Piły zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie "Senior", organizowanym przez Instytut Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorkami nagrodzonych prac i laureatkami konkursu są: Małgorzata Szulc i Patrycja Mantaj z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Patrycja Thomas i Agata Furtacz z Zespołu Szkół Budowlanych.
Dziadkowie oczami młodych

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Instytut Psychologii zaprosił uczniów liceów i techników województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie artystycznym pt. SENIOR. Formami artystycznej ekspresji mogły być prace plastyczne, fotografie, a nawet dzieła literackie typu esej, bajka czy wiersz. Organizatorom zależało na poznaniu, w jaki sposób młodzież spostrzega osoby starsze, jaki ma do nich stosunek oraz jakie przekonania, postawy, wyobrażenia i emocje ludzie młodzi prezentują wobec seniorów.

Na konkurs wpłynęły 73 prace. Komisja konkursowa - złożona z przedstawicieli pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów i studentów Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu wybrała najlepsze z nich, a we wtorek, podczas II Forum Psychologii Rodziny „Seniorzy w rzeczywistości XXI wieku” uroczyście wręczono nagrody.

Wśród laureatów znalazła się czteroosobowa reprezentacja szkół pilskich. W kategorii prac plastycznych III miejsce za pracę pt. Wieczna miłość przyznano Małgorzacie Szulc z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile. Oba wyróżnienia w tej kategorii także otrzymały uczennice z Piły:- za pracę Oczy zwierciadłem życia Patrycja Thomas oraz za pracę Moi dziadkowie. Miłość na całe życie – Agata Furtacz- obie z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

Z kolei w dziedzinie fotografii za pracę Barwna prostota na ponurym tle – wyróżnienie otrzymała Patrycja Mantaj z Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile.

Dla porządku podamy, że w kategorii prac plastycznych zwyciężył Wieczór z dziadkiem W. Szafrańskiej z Zespołu Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego w Śremie. W kategorii fotografii najlepsza była praca Babcia wie co dobre – J. Feliksiaka z Zespołu Szkół im. Zamoyskich w Rokietnicy, a w kategorii prac literackich - Maleńki promyczek słońca - bajka A. M. Tomaszewskiej z II LO w Koninie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama