Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Podsumowanie cyklu „Biegaj z nami 2018”

Ponad 90 zawodników, którzy wygrali w różnych klasyfikacjach w tegorocznym cyklu „Biegaj z Nami” odebrało medale i nagrody. Uroczystość odbyła się 30 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”. Gościem specjalnym był Jerzy Skarżyński, maratończyk, wielokrotny mistrz Polski.
Podsumowanie cyklu „Biegaj z nami 2018”

 

„Biegaj z Nami” to cykl 10 biegów, które odbywają się w ciągu roku w gminach powiatu pilskiego. W tym roku odbyła się już 9. edycja. Startują w nim zarówno biegacze, jak i chodziarze, a z roku na rok zawodników przybywa. W MDK "Iskra" w Pile odbyło się podsumowanie tegorocznego cyklu „Biegaj z Nami”. Nagrodzono najlepszych zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich 10 biegach i odnieśli najlepsze wyniki.

W tym roku zwycięzcami cyklu „Biegaj z Nami” zostali: wśród kobiet najlepszą biegaczką była Barbara Przewoźniak, wśród mężczyzn - Jakub Filipiak, wśród chodziarzy wygrali: Agnieszka Janecka i Dariusz Janecki.
Na uroczystości nie zabrakło również zawodników, którzy startują na trasach biegowych powiatu pilskiego w ramach cyklu „Biegaj z Nami” już od wielu lat. Rekordzistą jest Dariusz Skowera z Piły, który ma na koncie komplet. Zaliczył wszystkie biegi, które odbyły się od 2010 roku, łącznie z 10 tegorocznymi.
Gratulacje zawodnikom złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Gdyby nie wasza pasja, wola, ale i idea zwycięstwa, tego wydarzenia by nie było. Duma mnie rozpiera, że jest Was aż tak wielu. Gratuluję. Ale ważni są również wszyscy, którzy pracują nad organizacją biegów, nasi partnerzy, sponsorzy, służby zabezpieczające. Dziękuję wszystkim. W przyszłym roku odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja cyklu „Biegaj z Nami” i już nad nią pracujemy. Dołożymy wszelkich starań, by była równie udana, a zawodników było jeszcze więcej – powiedział.
Dobrych rad sportowcom udzielił maratończyk Jerzy Skarżyński.
- Podstawą jest systematyczny trening: 2, 3 razy w tygodniu i cierpliwość. Radzę również nie stawiać sobie poprzeczki zbyt wysoko i być rozsądnym. Nie trenujemy za wszelką cenę, kosztem zdrowia. Mądrze zmierzamy do celu, a sukces przyjdzie – mówił.
Medale zawodnikom wręczali: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile, Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile i Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile.

STATYSTYKI:
Liczba osób w poszczególnych biegach w 2018 r. (w nawiasie liczba mieszkańców powiatu)
Papieski Bieg Przełajowy (gm. Szydłowo) - 324 (246)
Kaczorska Dziesiątka (gm. Kaczory) - 312 (244)
Bieg Bohaterów Krajny (gm. Białośliwie) - 153 (135)
Bieg im. A. Graja (gm. Łobżenica) - 231 (162)
Bieg „Olka” (gm. Wyrzysk) - 177 (147)
Pilski Bieg Przełajowy (gm. Piła) - 168 (152)
Bieg im. Ujskich Powstańców Wlkp. (gm. Ujście) - 139 (121)
Bieg im. kmdra Romanowskiego (gm. Miasteczko Kraj.) - 123 (112)
Wysocki Bieg im. Powstańców Wlkp. (gm. Wysoka) - 134 (116)
Bieg Niepodległości (gm. Piła) - 619 (498)
Średnia na jeden bieg - 238 (193)

Liczba osób w poszczególnych etapach Nordic Walking (w nawiasie liczba mieszkańców powiatu)
Papieski Bieg Przełajowy (gm. Szydłowo) - 49 (35)
Kaczorska Dziesiątka (gm. Kaczory) - 85 (75)
Bieg Bohaterów Krajny (gm. Białośliwie) - 37 (31)
Bieg „Olka” (gm. Wyrzysk) - 33 (30)
Pilski Bieg Przełajowy (gm. Piła) - 19 (16)
Bieg im. kmdra Romanowskiego (gm. Miasteczko Kraj.) - 15 (14)
Bieg Niepodległości (gm. Piła) - 111 (96)
Średnia na jeden etap - 50 (42)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama