Po tym jak wyłoniono kolejnych championów na ergometrach, reprezentacja pilskiej szkoły wykorzystała szansę awansu w VIII edycji Puchar JM Rektora w Futsalu, który jednocześnie był turniejem eliminacyjnym, uczelni spoza Poznania do finału Akademickich Mistrzostw Wielkopolski.
Po ciekawych i emocjonujących meczach drużyna pilskiej PWSZ wywalczyła drugie miejsce, co dało pilskim studentom awans do finału Akademickich Mistrzostw Wielkopolski. Przed nimi zatem walka o awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski.
PWSZ Pila - PWSZ Kalisz 6:0. Piła - PWSZ Konin 1:1, Piła - PWSZ Leszno 1:4.
Zanim awans futsalowców stał się faktem Paulina Murawska (ZSP), wygrała rywalizację w 7 Pucharze Starosty Powiatu Pilskiego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Hubert Przybył ZS Staszica, z kolei wygrał wyścigi wśród chłopców.
Klasyfikację drużynową wygrał Zespół Szkół Staszica przed Zespołem Szkół Technicznych i ekipą Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Natomiast wyłoniono indywidualności ergometrów W rywalizacji studentów: W wadze lekkiej najlepsza była – Martyna Kałka i Tomasz Ziółkowski, a Karolina Marlewska i Marcel Budzisławski zdominowali kategorie Open.
Najlepsi otrzymali medale i puchary z rąk Wicestarosta Arkadiusza Kubicha i Prorektor dr hab. Jana Polcyna, prof. PWSZ w Pile.
Gdy wydawało się, że to koniec sportowych wydarzeń 2018, wykładowcy Studium WFiS pilskiej PWSZ gościli grupę aktywnych studentów Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Piły. Niesamowite, ale Ci podjęli próbę oceny swojej wytrzymałości lokomocyjnej.
Oceny tej istotnej cechy motorycznej dokonano przy pomocy testu Coopera.
- To świetna okazja, aby się przekonać w jakim stanie jest moja kondycja fizyczna, jak mój organizm reaguje na intensywny wysiłek – mówiła Danuta Maciejewska, uczestniczka testu.
Zebrane wyniki testu będą podstawą do porównania kondycji fizycznej przy kolejnej próbie wiosną 2019 roku.
- Dobry stan wydolności krążeniowo-oddechowej jest szczególnie istotny u ludzi w wieku emerytalnym. Pozwala nam dalej cieszyć się dobrym zdrowiem, pozwala na kontynuację codziennych aktywnych obowiązków nierzadko jeszcze zawodowych i rodzinnych, zmniejsza ryzyko kontuzji i urazów aparatu ruch, pozwala w pełni uczestniczyć życiu społecznym – mówił Andrzej Grzesik, kierownik Studium WFiS, organizator testu.
Napisz komentarz
Komentarze