Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego z Piły za osiągnięte wyniki otrzymało zaszczytny tytuł i „ZŁOTĄ TARCZĘ” (otrzymują ją placówki z pozycji 1-200 w rankingu ogólnopolskim). Złotowskie I LO im. M. Curie- Skłodowskiej, które uplasowało się na 246 miejscu wśród liceów w Polsce otrzymało „SREBRNĄ TARCZĘ” (tytuł dla placówek z miejsc 201-500 w rankingu ogólnopolskim), a „BRĄZOWE TARCZE” trafiły do I LO im. M. Curie Skłodowskiej w Pile za 48 miejsce w Wielkopolsce i 600 w kraju oraz do II LO przy ZS im. S. Staszica – miejsce 611 w kraju i 50 w Wielkopolsce (szkoły na pozycjach 501-1000).
- Nasze liceum zdobyło „ZŁOTĄ TARCZĘ”! Jesteśmy na 7 miejscu w Wielkopolsce i na 149 w kraju! Przed nami są tylko licea z Poznania! – cieszą się uczniowie pilskiego Liceum Salezjańskiego. To olbrzymi sukces, biorąc pod uwagę fakt, że w rankingu miesięcznika „Perspektywy” wzięto pod uwagę 2126 liceów.
- Według rankingu PERSPEKTYW nasze LO wyprzedza jedynie Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego z Piły. Wszystkie inne licea i technika północnej Wielkopolski są nie tylko za nami, ale znaczna część nawet poza rankingiem! Zawsze jednak może być lepiej – będziemy więc wysoko stawiać poprzeczkę – cieszą się złotowianie – Dodajmy, że nasze I LO w Złotowie już po raz piąty zostało uznane za jedno z 500 najlepszych liceów w Polsce, a w tegorocznym rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących zajęliśmy 219. miejsce.
Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).
- Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesów w naszym Rankingu. W wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół – twierdzą organizatorzy rankingu - To z inspiracji dyrektorów szkół i nauczycieli wprowadziliśmy dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne – potwierdzenie wysokiej jakości ich pracy. Bo warto pochwalić się sukcesami na szkolnej stronie internetowej, na którą zaglądają przecież kandydaci i ich rodzice.
Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy uhonorowane Tarczami szkoły mają prawo do używania w 2019 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2019 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.
bek
Wybrane licea wielkopolskie w Rankingu Perspektyw 2019:
(miejsce w Wielkopolsce, miejsce w kraju, szkoła, tytuł)
1 (28) II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej Poznań (Złota szkoła)
2 (30) VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań (Złota szkoła)
3 (72) Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny Poznań (Złota szkoła)
7 (149) Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego Piła (Złota szkoła)
14 (234) I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie Złotów (Srebrna szkoła)
15 (246) II Liceum Ogólnokształcące STO Piła (Srebrna szkoła)
18 (264) Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK Pniewy (Srebrna szkoła)
42 (538) I Liceum Ogólnokształcące im. św. Barbary Chodzież (Brązowa szkoła)
48 (600) I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie Piła (Brązowa szkoła)
50 (611) II Liceum Ogólnokształcące ZS im. S. Staszica Piła (Brązowa szkoła)
Napisz komentarz
Komentarze