Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

ŚWIROWISKO czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski

W marcu jak w garncu, ale w Ujskim Domu Kultury żadna pogoda nie jest straszna. To nic, że wieje, to nic, że pada. Na ujskiej scenie zawsze jest pozytywnie i twórczo. W sobotę, 9 marca z okazji Dnia Kobiet było i zabawnie, i muzycznie. Wystąpił Teatr Hals z Gdyni z programem kabaretowym 'Świrowisko".
ŚWIROWISKO czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski

Autor: pz

W sobotę, 9 marca ujska publiczność miała okazję obejrzeć program kabaretowy „Świrowisko” czyli Doniesienia oraz Pogłoski z Domu Specjalnej Troski. Artyści z Teatru Hals pokazywali w krzywym zwierciadle naszą obyczajowość, narodowe przywary, polskie absurdy, których jakby coraz więcej w obecnej rzeczywistości. Ukazywali głupotę ludzką, niezależnie od opcji politycznych, pochodzenia czy statusu społecznego. W kabaretowych skeczach demaskowali niedoskonałe prawo, prywatę, pyskówki pseudopolityków oderwanych od rzeczywistości czy niekompetencję ludzi na stanowiskach. Pojawiły się wątki dotyczące problemów w służbie zdrowia, oświacie, temat patologii rodzinnych itp. Artyści obśmiewali też m.in. zamiłowanie rodaków do alkoholu i programy rozrywkowe, gdzie poziom artystyczny wykonawców oceniany jest ilością wysyłanych sms-ów. W "Świrowisku" były skecze, były piosenki kabaretowe, a wszystko w granicach dobrego smaku. Hals bawił, nikogo personalnie nie obrażając ani nie ośmieszając.

Przed ujską publicznością wystąpili: Mirosław Rymarz - aktor, piosenkarz, reżyser; Jan Mazur - artysta estradowy, kompozytor, autor muzyki do piosenek, muzyki do spektakli teatralnych, aranżer; Wojciech Cieślak - muzyk, piosenkarz, artysta kabaretowy.

Teatr Hals działa od marca 1992 roku. - Naszą zasadą jest to, że nie ważne jakim halsem płyniesz - lewym, czy prawym, ale ważne, żeby do przodu- mówią o swojej twórczości artyści.

Grupa występuje na terenie całego kraju prezentując muzyczne spektakle teatralne, programy estradowe, kabaret autorski, jak również programy edukacyjne dla młodzieży szkolnej.

(acz)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

edek 14.03.2019 17:56
z opisu jak w urzędzie miasta w ujściu

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama