Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Suwałki, Słupsk i Gromnik na podium . Mikołaj Bienias z Piły dużo wie o Policji!

PIŁA Za nami kolejna – już XI – edycja Turnieju Klas Policyjnych
Suwałki, Słupsk i Gromnik na podium . Mikołaj Bienias z Piły  dużo wie o Policji!

 

Za nami XI edycja Turnieju Klas Policyjnych. Triumfatorem policyjnych zmagań w tym roku okazała się ekipa z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentacji Policealnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, a na trzecim – z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Piła także miała swojego bohatera w tym turnieju.

 

XI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile, nieoficjalnie rozpoczął się już w minioną niedzielę. W ramach odprawy technicznej, w której udział wzięli kierownicy drużyn, omówiony został program tegorocznej edycji Turnieju, przedstawiono zasady przeprowadzania konkurencji oraz wylosowano numery startowe. Oficjalne otwarcie Turnieju, z udziałem komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej oraz zastępców komendanta Szkoły mł. insp. Michała Kominowskiego i nadkom. dra Marcina Druszcza, odbyły w poniedziałek, w szkolnej auli. Tam też zaprezentowano drużyny, które zakwalifikowały się do tegorocznego turnieju.

- O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2019” rywalizowały w tym roku 23 reprezentacje szkół z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w XI finale, w drodze eliminacji przeprowadzonych 6 marca, zakwalifikowali się uczniowie reprezentujący szkoły z: Białobrzegów, Czarnkowa, Częstochowy, Gdańska, Gniezna, Gościna, Gromnika, Jarocina, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubomierza, Malborka, Marcinkowic, Piły, Poznania, Prószkowa (pow.opolski), Radoryża Smolanego, Słupska, Suwałk, Torunia, Wadowic, Wrocławia, Wyszkowa. W sumie w Turnieju wzięło udział 92 uczestników i kierownicy drużyn reprezentujący zakwalifikowane szkoły. Podczas trwających dwa dni zmagań, drużyny uczestniczyły w teście umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, teście umiejętności strzeleckich, torze przeszkód oraz w sprawdzianie obejmującym ogólną wiedzę o Policji – relacjonuje nadkom. Sebastian Wegner, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Pile.

Konkurencję testu umiejętności strzeleckich, w której udział wzięły dwuosobowe zespoły każdej z reprezentacji, wygrała reprezentacja z Suwałk – Maciej Mackiewicz i Mateusz Gołębiewski. W udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej najlepsi okazali się uczniowie klasy policyjnej z III LO im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie – Daria Włodarczyk i Filip Jankowski.

Od południa pierwszego dnia Turnieju drużyny w pełnych składach, w szkolnej hali sportowej, mierzyły się w teście sprawności fizycznej (tor przeszkód). Tu najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. JP II w Gromniku – Jakub Wójcik, Bartosz Miłkowski, Roksana Walica i Szymon Baran.

Drugiego dnia Turnieju, w godzinach porannych rozpoczęła się ostania konkurencja - sprawdzian z ogólnej wiedzy o Policji. Najlepiej wypadli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu – Konrad Czajkowski, Kamil Grasza, Maja Malinowska i Agnieszka Patecka.

Piła także odniosła swój sukces w Turnieju: Mikołaj Bienias z Zespołu Szkół przy Teatralnej zajął 2 miejsce indywidulanie w teście wiedzy o Policji.

Podczas Turnieju był także czas na poznanie się i integrację. Pierwszego dnia, wieczorem, dla uczestników policyjnych zmagań zorganizowany został wieczór integracyjny – wystąpił szkolny zespół muzyczny Awans oraz grupa tancerzy z pilskiego studia tańca Beezone. Dodatkowo, w szkolnej galerii sztuki Akwarium, dostępna była wystawa policyjnych maskotek.

Tegoroczny Turniej, po raz trzeci w jego historii, został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Patronat medialny nad Turniejem objął magazyn „Policja 997”.

XI edycja Turnieju została również wpisana w Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

bek



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama