Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Osieckie Orły fruwały w najstarszym półmaratonie!

Za nami pilski Międzynarodowy Półmaraton Signify Philips. Przed nami kolejne wyzwania…
Osieckie Orły fruwały  w najstarszym półmaratonie!

 

Stanowią bardzo zgrana grupę, która od lat przemierza biegowe szlaki regionu i kraju. Reprezentacja TSK Orzeł z Osieka, nie po raz pierwszy bawiła na najstarszym polskim półmaratonie – Biegu Lechitów w Gnieźnie.

Bieg Lechitów ma bardzo długą 40 letnią i  bogatą historię. Biegacze – internauci oraz zespół redakcyjny serwisu „Maratony Polskie” przyznał Biegowi Lechitów certyfikat „Złoty Bieg 2003r.” , „Złoty Bieg 2004r.”, „Złoty Bieg 2006r” i „Wyróżnienie Złoty Bieg 2007” Od XXXVIII Bieg Lechitów zakwalifikowano do elitarnego grona półmaratonów które wchodzą w skład Korony Polskich Półmaratonów.

Tegoroczny 42 Bieg Lechitów zgromadził na starcie ponad 3 tysiące biegaczy. Wyruszyli oni z Ostrowa Lednickiego na Plac Św. Wojciecha w Gnieźnie, gdzie u podnóża Katedry, w której koronowano 5 polskich królów, usytuowano metę tego najstarszego w Polsce biegu ulicznego. Tak, tak! Bieg w Gnieźnie nieprzerwanie organizowany jest od 1978 roku.

Na barwnej trasie biegacze z Osieka czuli się jak u siebie w domu.

Część z ich grona zaliczyła Koronę Półmaratonów.

Teraz tylko trzeba poczekać na medal za bieg w Krakowie?

Agnieszka Jankowska, Anna Kwidzińska, Magdalena Buczko, Monika Starszak, Alina Nowak, Krzysztof Engler, Grzegorz Woźniak i Tomasz Rudziński, wracali z Gniezna zmęczeni, ale bardzo usatysfakcjonowani.

- Trasa trochę nudna, ale atmosfera wspaniała. Fajna organizacja, zabezpieczenie trasy super i w ogóle było git – zgodnie mówią nam osoby z TSK!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama