Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rzemieślnicy rozpoczęli nową kadencję

Pilski Cech Rzemiosł Różnych wybrał władze na nową kadencję. Starszym Cechu został ponownie Jan Janczewski. W trakcie posiedzenia ustalono też skład Zarządu, skład Komisji Rewizyjnej i Sądu Cechowego. Ponadto najbardziej zasłużonym wręczono wyróżnienia cechowe. Najwyższe odznaczenie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej otrzymał Henryk Stokłosa.
Rzemieślnicy rozpoczęli nową kadencję

Autor: Andrzej Zaranek

W poniedziałek, 5 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Cechu Rzemiosł Różnych w Pile. W trakcie obrad wysłuchano sprawozdanie z działalności Cechu oraz wybrano władze na nową kadencję. Starszym Cechu Rzemiosł Różnych został ponownie Jan Janczewski. Do Zarządu weszli: Urszula Kwiatkowska - Podstarsza Cechu, Marian Madej – Podstarszy Cechu, Zygmunt Śnieżko – Sekretarz, Wojciech Tokarski – Skarbnik, Stanisław Pirch – członek, Andrzej Zaranek – członek. W Komisji Rewizyjnej pracować będą: Zenon Knapek – Przewodniczący, Adam Luboński – członek, Halina Honorata Liszkiewicz – członek. Do Sądu Cechowego wybrano natomiast: Daniela Balukiewicza – Przewodniczący oraz Janusza Dudka i Franciszka Miedzińskiego.

Jan Janczewski podziękował za współpracę poprzedniemu Zarządowi, Komisji Rewizyjnej, Sądowi Cechowemu oraz pracownikom i współpracownikom:- Wyrażam też swoje podziękowanie rzemieślnikom należącym do naszego Cechu, że chcieli ze mną współpracować i współpracowali przez cały okres kadencji. Z tego miejsca przepraszam tych, którzy nie zawsze byli zadowoleni z tego co robimy, że może ich nie docenialiśmy. Ale i tak bywa. Życzę jednocześnie samych sukcesów , jak najwięcej zadowolonych klientów i odbiorców waszych usług.

***

Do CRR w Pile należą rzemieślnicy prowadzący działalność gospodarczą na terenie miasta i powiatu, choć nie tylko. Cech zrzesza 101 zakładów z Piły, po jednym z Dobrzycy, Ujścia, Białośliwia, Chodzieży, Łobżenicy, Trzcianki, Złotowa i Lubasza, trzy z Szydłowa, cztery z Kaczor, pięć z Wysokiej i 22 z Wyrzyska- w sumie 143 zakłady. Wymieniając z branży są to: zakłady budowlane (9), branży elektrycznej (8), fotograficzne (2), fryzjerskie (30), informatyczne (1), studio artystyczne (1), kamieniarz (1), kominiarz (4), ślusarz (2), monter instalacji i urządzeń sanitarnych (3), zakłady branżu motoryzacyjnej (35 ), poligraficznej (1), pralniczej (1), spożywczej (17), stolarskiej (8), tapicerskiej (1), wulkanizatorzy (3) oraz zegarmistrz (1).

Rzemieślnicy pilskiego Cechu nie tylko prowadzą działalność gospodarczą, ale też pełnią funkcje społeczne: Henryk Stokłosa i Marian Madej są radnymi Rady Powiatu w Pile, Jan Janczewski wchodzi w skład Powiatowej Komisji d/s Osób Niepełnosprawnych przy Starostwie Pilskim, Stanisław Pirch jest członkiem Sądu przy WIR Poznań i członkiem Stowarzyszenia im. E. Kwiatkowskiego. Andrzej Zaranek i Daniel Balukiewicz należą do Cechu Fotografów w Poznaniu, a Bogdan Ciszewski i Bartosz Ciszewski - do Cechu Kominiarzy RP. Z kolei Janusz Dudek i Piotr Złociński są członkami Instytutu Piekarstwa Polskiego, a Iwona Żeleźniak - Kierownik Biura Cechu pracuje w Powiatowej Radzie ds. Zatrudnienia w Pile.

Cech Rzemiosł Różnych współpracuje na zasadach partnerskich z: samorządem miejskim i powiatowym, szkołami ponadgimnazjalnymi nr 1,2,3 w Pile, w Trzciance oraz CKZiU w Wyrzysku, Pilskim Bractwem Kurkowym „TARCZA” w Pile, Kołem Seniorów Lotnictwa RP, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile. Biuro Cechu na bieżąco obsługuje rzemieślników, udziela porad, pomaga rzemieślnikom w zakresie zawierania umów o naukę zawodu, refundacji itp.

***

Podczas Walnego Zgromadzenia wręczono odznaczenia najbardziej zasłużonym dla pilskiego rzemiosła.

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu na wniosek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile za operatywność, zdolność wprowadzania nowych technologii i dynamiczny rozwój firmy wyróżniła Henryka Stokłosę najwyższym odznaczeniem Izby. Kordzik Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu wręczył Karol Pufal – Wiceprezes WIR w Poznaniu.

Cech Rzemiosł Różnych w Pile wystąpił z wnioskiem do Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu o wyróżnienie srebrną odznaką „za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego” zasłużonych rzemieślników. Za zaangażowanie i promowanie środowiska rzemieślniczego odznaczenia otrzymali: Bronisław Bilik i Wiesław Andrzejewski „AUTOWTRYSK” s.c. w Pile, Aniela Lewenda-Gabinet Fryzjersko-Kosmetyczny URODA w Pile.

Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Pile wyróżnił dyplomem jubileuszowym za długoletnie prowadzenie działalności gospodarczej: Waldemara Romanowskiego - PHU WALMAR w Pile (10 lat prowadzenia działalności gospodarczej),

Komisja Cechowa przedłużyła Certyfikaty Cechowe następującym zakładom rzemieślniczym: Stanisław Smoguła- Firma „ELZAS” w Pile, Stanisław Pirch-Pralnia „SONIA” Stanisław Pirch w Pile, Wiesława i Janusz Dudek- Piekarnia „ROGALIK” W.J. Dudek w Trzciance, Marian Madej- Zakład Inst. Sanitarnych, C.O. i Gazu w Pile, Andrzej Zaranek- „FOTO-ZARANEK” w Pile, Franciszek Miedziński- „CHRUPEK” PPHU Sp. J. Miedzińscy F.P.T. w Złotowie, Daniel Balukiewicz - „FOTO-DANIEL” w Pile, Tadeusz Dziekan- Zakład Tapicerski w Pile.

Podziękowania za udział w Targach Pracy otrzymali: Wojciech Tokarski - Meble-Produkcja-Handel w Pile oraz Bogusław i Bartosz Ciszewscy -Zakład Kominiarski w Pile.

Czytaj także we wtorkowym numerze TN



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Roman 13.06.2017 22:06
Gratulacje Panie Janku !!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama