Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Sebastian COE i pilanie

Obaj są znani o doceniani nie tylko na krajowej arenie. Pierwszy to twórca sukcesów w trzech klubach tj. Pomorze Stargard, Gwardia Piła i od 26 lat w Gwda Piła. Drugi najmniejszej rekomendacji nie potrzebuje: znany maratończyk, najpierw w klubie Oleśniczanka, później w Gwardia Piła, twórca i główny organizator Mistrzostw Polski w Półmaratonie, prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów, w przeszłości prezes OZLA Piła.
Sebastian COE i pilanie

Rok 2019 jest szczególnym i wyjątkowym nie tylko dla naszego niepodległego państwa ale również dla  polskiej lekkoatletyki. W reprezentacyjnym hotelu Sofitel (dawniej Victoria) w Warszawie na pl. Piłsudskiego odbyła się Gala Jubileuszowa 100-lecia objęta patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. W gronie wielu gości byli m.in. przewodniczący  Word Athletics, w przeszłości mistrz olimpijski Lord Sebastian Coe.

Tuż po odzyskaniu niepodległości w Polsce podjęto próbę  instytucjonalizacji  życia sportowego, a ich efektem  było powołanie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Właśnie PZLA jest najstarszą organizacją sportową w Polsce. Powstał dokładnie 11 października 1919 r. w Krakowie. Lekkoatletyka w okresie 100-lecia stała się  najsilniejszą  dyscypliną sportu  olimpijskiego w Polsce. Zasłynęła zwłaszcza w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych jako druga potęga  sportowa po Stanach Zjednoczonych. Na meczu podczas dwudniowych zmagań na stadionie Dziesięciolecia w Warszawie przy  stutysięcznej widowni minimalnie  uległa USA.  Lekkoatleci tamtego okresu otrzymali nazwę Wunderteam. Na przestrzeni lat  polscy lekkoatleci zdobyli wiele medali olimpijskich, medali w mistrzostwach Świata i Europy, ustanawiali rekordy Świata.

W reprezentacyjnym hotelu Sofitel (dawniej Victoria) w Warszawie na pl. Piłsudskiego odbyła się Gala Jubileuszowa 100-lecia objęta patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. W gronie wielu gości byli m.in. przewodniczący  Word Athletics, w przeszłości mistrz olimpijski Lord Sebastian Coe, przewodniczący  European Athletics –Sveina Arne Hansen, w roli gospodarza był  patron obchodów jubileuszowych Prezydent RP Andrzej Duda. Uroczystość zgromadziła wielu uczestników ze świata sportu, kultury, biznesu i polityki. Impreza była na żywo transmitowana przez TVP Sport.

Z satysfakcją możemy poinformować, że  w tej doniosłej i uroczystej Gali na zaproszenie prezesa PZLA udział wzięli dwaj pilanie: Ignacy Krzewiński i Henryk Paskal. Ich zasługi dla rozwoju lekkoatletyki są niekwestionowane.  Ignacy Krzewiński to twórca sukcesów w trzech klubach tj. Pomorze Stargard, Gwardia Piła i od 26 lat  w Gwda Piła, wychowankowie wywalczyli ponad 300 medali w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, 10 medali w Mistrzostwach  Świata i Europy. Był rónież  trenerem kadry narodowej, długoletnim członkiem Zarządu PZLA, prezesem OZLA Piła, nadal jest członkiem Centralnej Rady Trenerów.

Henryk Paskal z kolei to znany maratończyk, najpierw w klubie Oleśniczanka, później w Gwardia Piła, twórca i główny organizator Mistrzostw Polski w Półmaratonie, prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów, w przeszłości prezes OZLA Piła.

Dodajmy, iż Paskal to także ambasador AIMS na kraje Europy Wschodniej oraz delegat techniczny komisji biegów ulicznych IAAF. Co więcej, to także człowiek mający Honorowe Obywatelstwo Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski. Prestiżowe wyróżnienie otrzymał (patrz foto)  m.in. za pomoc i wsparcie, jakie okazuje organizatorom Hunters Półmaratonu „SŁOWAKA”…


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama