Anna Majewska zbytniej rekomendacji nie potrzebuje. Bywała na naszych łamach niejednokrotnie. Jak wiemy ukończyła m.in. studia podyplomowe Psychosomatyczne Praktyki Jogi na Wydziale Promocji Zdrowia i Technik Relaksacyjnych AWF we Wrocławiu, a dziś współorganizuje pilską jogę w parku, jestem członkiem Stowarzyszenia Trenerów i Praktyków Relaksacji PRZESTRZEŃ.
O jodze możemy z nią rozmawiać bez końca. Przede wszystkim o ćwiczeniach, które uprawiane systematycznie rozwijają sprawność i wytrzymałość, usuwają zmęczenie i działają kojąco na psychikę.
- Tak! Zdecydowanie dzięki jodze możemy zadbać o nasze ciało i umysł – pewnie utwierdza nas w tym Pani Ania. - Joga może pomóc nam radzić sobie ze stresem, poprzez uwolnienie napięcie fizycznego i psychicznego. Ćwiczenia jogi to asany - pozycje fizyczne, pranajama - ćwiczenia oddechowe, relaksacje, medytacje to wszystko ma na celu pomóc przywrócić równowagę w naszym organizmie.
Dzisiaj Ania, dbając o nasze ciało prezentuje:
Viparita Karani, czyli łagodnej pozycji odwróconej z nogami na ścianie.
Asana ta ma niezwykle korzystny wpływ na wyciszenie układu nerwowego, działa też regulująca na gospodarkę hormonalną organizmu, ale również jest nieoceniona z punktu widzenia sprawnego działania i polepszenia wydolności układu krążenia. Odwrócenie naturalnej siły grawitacji w tej pozycji powoduje odciążenie pracy układu żylnego nóg i niweluje obrzęki i uczucie ciężkości w tym obszarze. Jednocześnie krew, przepływając obfitym strumieniem przez organy wewnętrzne: jelita, nerki, wątrobę, trzustkę, regeneruje je i pobudza do lepszej pracy metabolizm całego organizmu, docierając do serca, wykonuje zbawienny masaż tego organu i wreszcie poprawia ukrwienie i dotlenienie mózgu. Obfity dopływ krwi do płuc i głowy regeneruje organizm. Pozycja ta wycisza, regeneruje i sprzyja procesom naprawczym organizmu. Zapobiega przeziębieniom, infekcjom górnych dróg oddechowych, zapaleniu gardła, pomaga przy bezsenności stanach niepokoju, lęku i obniżonego nastroju, problemach z żylakami, napięciu przedmiesiączkowym . 15 minut dziennie w tej odwróconej asanie to gwarancja sił i dobrego samopoczucia
Napisz komentarz
Komentarze