Podjęte działania są wynikiem podpisania na początku stycznia b.r. umowy pomiędzy Międzynarodowym Instytutem Outsourcingu a Gminą Chodzież o powierzeniu grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa działania 3.1 Projekt dotyczy działań szkoleniowych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych pn. Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego.
Odbiorcami projektu są mieszkańcy zarówno gminy Chodzież jak i miasta, którzy ukończyli 25 rok życia. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Fundacją Wspieranie Zrównoważonego Rozwoju. Dodajmy, iż w Gminie Chodzież chęć przeszkolenia wyraziło aż 267 osób. Uczestnicy mieli do wyboru sześć tematów szkoleń: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje
Podjęte działania są wynikiem podpisania na początku stycznia br. umowy pomiędzy Międzynarodowym Instytutem Outsourcingu, a Gminą Chodzież o powierzeniu grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa działania 3.1 Projekt dotyczy działań szkoleniowych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych pn. Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego.
Odbiorcami projektu są mieszkańcy zarówno gminy Chodzież jak i miasta, którzy ukończyli 25 rok życia. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Fundacją Wspieranie Zrównoważonego Rozwoju. Dodajmy, iż w Gminie Chodzież chęć przeszkolenia wyraziło aż 267 osób. Uczestnicy mieli do wyboru sześć tematów szkoleń: Rodzic w Internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych, Rolnik w sieci, Kultura w sieci. Z uwagi na covid-19 wszystkie szkolenia zostały zrealizowane w sposób bezpieczny, z dezynfekcją rąk, zachowaniem odstępów i maseczkami.
Cały cykl (w systemie warsztatowym), poprowadził Paweł Bukowski z KP Marketing Zewnętrzny Dział Szkoleń Call Centre, Marketing Internetowy. Tematem kolejnych już zajęć było tworzenie własnej strony internetowej (bloga). Prowadzący najpierw w komunikatywny sposób omówił krótkie kwestie związane z tematem, by następnie w praktyczny sposób wspomóc działania słuchaczy w rozwiązywaniu mniejszych i większych problemów. W ramach tematu omówiono m. in. zagadnienia dotyczące fake news-ów, ochrony wizerunku, praw autorskich i rejestracji domeny internetowej. Słuchaczy interesowało także, jak bezpiecznie tworzyć i zarządzać własnym kontem na serwisach społecznościowych oraz jak założyć profil zaufany i korzystać z konta ePUAP.
Do tej pory szkolenia te odbyły się były na terenie gminy w Szkole Podstawowej w Oleśnicy oraz w Świetlicy Wiejskiej w Ratajach. Przed nami jeszcze kolejne w Świetlicach Wiejskich w Milczu, Strzelcach, Nietuszkowie oraz Szkołach Podstawowych w Zacharzynie, Strzelcach, Stróżewie. W sposób stacjonarny przeszkolonych zostanie 180 osób, natomiast pozostałe osoby zadeklarowały uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych online. Jedno z takich szkoleń już się odbyło.
Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych wśród min. 90% uczestników objętych szkoleniami kompetencji cyfrowych.
Napisz komentarz
Komentarze