Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

W Pile wyszkolą chętnych m.in. dla Wojsk Obrony Terytorialnej

PIŁA   Centrum Kształcenia „Nauka” zaprasza do certyfikowanych klas wojskowych.
W Pile wyszkolą chętnych m.in. dla Wojsk Obrony Terytorialnej

 

Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej wprowadza od 2017 roku eksperymentalny program pilotażowy dla klas wojskowych. Klasy o takim profilu prowadzić będzie m.in. pilskie Centrum Kształcenia „Nauka”.

 

 

Kwalifikacja do projektu odbyła się w maju 2017 roku. Ze zgłoszonych 250 szkół prowadzących klasy wojskowe wybrano 50 (po 3 z każdego województwa ), w tym Centrum Kształcenia „Nauka”. Program wprowadza nauczanie przedmiotu „Edukacja wojskowa”, a jego celem jest przygotowanie kandydatów do: zawodowej służby wojskowej,  terytorialnej służby wojskowej oraz studiów w uczelniach wojskowych.

Program będzie realizowany przy udziale żołnierzy, wykładowców i instruktorów, również na terenie jednostek wojskowych z wykorzystaniem sprzętu i wyposażenia wojskowego. Zajęcia praktyczne realizowane będą w formie kilkudniowych obozów szkoleniowych organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej na terenie obiektów poligonowych.

Od września 2017 roku szkoła prowadzić będzie „certyfikowane klasy wojskowe”. Absolwenci otrzymają wpis na świadectwie ukończenia szkoły o realizacji przedmiotu „edukacja wojskowa” i będą mieli prawo m.in. do odbycia skróconego poligonowego szkolenia przygotowawczego dla ochotników kończącego się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy; pierwszeństwa w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej, przyjęcia na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas procesu rekrutacji).

Obecnie kadeci Centrum Kształcenia ,,Nauka” przebywają na obozie szkoleniowym w Próchnówku.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama