Projekt Solartechnik zrealizował wszystkie prace budowlane zgodnie z założonym harmonogramem, od rozpoczęcia budowy w marcu 2022 roku. Roczna produkcja z elektrowni w Pile zasilić może zieloną energią elektryczną ponad tysiąc domów jednorodzinnych lub 262 małych firm lub np. dwie jednostki szpitalne.
– Inwestycja doskonale wpisuje się w działania i strategię miasta. Sami, na dachach naszych obiektów również instalujemy panele fotowoltaiczne, a także poszukujemy innych, alternatywnych źródeł energii. Wierzę, że nie jest to ostatnie działanie Projekt Solartechnik w Pile i spotkamy się np. przy realizacji osiedla Zielone Wzgórza. Dziękuję również za chęć wsparcia naszego schroniska, to znak, że jesteście Państwo firmą, która angażuje się lokalnie – powiedział podczas otwarcia farmy Piotr Głowski prezydent Piły
Elektrownię słoneczną w Pile tworzy niemal 10 tys. modułów fotowoltaicznych marki Trina Solar. Inwertery zostały dostarczone przez wiodącego producenta tego typu urządzeń firmę Huawei. Do ogrodzenia farmy zużyto 2,5 km siatki ogrodzeniowej. Nadzór nad pracami administracyjnymi w początkowej fazie realizacji inwestycji pełniła spółka GWDA, która jest właścicielem gruntu wykorzystanego pod instalację. Specjaliści Projekt Solartechnik odpowiadali za wykonanie projektów budowlanych oraz energetyzację farmy.
– Odnawialne źródła energii to wyraz troski o przyszłość nas wszystkich. Bardzo ważne jest, aby samorządy stawiały na zieloną energię, dzięki czemu więcej podmiotów, firm i placówek publicznych będzie mogło z niej korzystać – mówił podczas otwarcia farmy Błażej Brasse, Projekt Solartechnik – Bardzo cieszymy się ze współpracy z Piłą oraz spółką GWDA i chcemy podkreślić jej wzorcowy charakter. Mamy nadzieję, że wspólnie zrealizujemy jeszcze niejedną zieloną inwestycję – dodał.
Elektrownia słoneczna w Pile jest już piątą farmą PV zrealizowaną przez Projekt Solartechnik w województwie wielkopolskim. Łączna wartość mocy dotychczas zenergetyzowanych projektów w tym województwie to 17 MW, w latach 2022-2023 firma wybuduje kolejnych blisko 20 MW.
W skali całego kraju, na koniec trzeciego kwartału 2022 r., Projekt Solartechnik realizował budowy elektrowni słonecznych o mocy 141 MW, kolejne 147 MW mając w przygotowaniu do budowy. Wartość portfela projektów PV przekroczyła 2,7 GW.
Firma Projekt Solartechnik jest obecna na europejskim rynku OZE od 2006 roku, posiada doświadczenie w budowie, rozwoju i zarządzaniu farmami słonecznymi w Polsce oraz Anglii, Belgii, Francji, Niemczech, Rumunii i na Węgrzech.
Napisz komentarz
Komentarze