Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

,,Dźwięki innego bębna’’ dla Kuby

Łomnica zawsze była i jest jej drugim domem…
,,Dźwięki innego bębna’’ dla Kuby

Od 35 lat związana jest z trzcianecką oświatą - najpierw jako nauczyciel, od 1996 r. jako dyrektor szkoły w malutkiej, choć duchem wielkiej Łomnicy. To Pani Karolina, której sylwetkę warto przypomnieć!

Event dedykowany wychowankom Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w St. Łubiance do dzisiaj szeroko jest komentowany przez wielu przyjaciół Redakcji Tygodnik Nowy.

Jednym z bohaterów tego charytatywnego przedsięwzięcia był Kuba i jego wspaniała mama  Karolina Kubilus.

Pani Karolina to absolwentka filologii polskiej  (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 1987). Podyplomowo ukończyła pedagogikę specjalną (specjalność oligofrenopedagogika), organizację i zarządzanie oświatą, bibliotekoznawstwo i informację naukową, etykę w szkole oraz ostatnio MBA.

Cały czas jest aktywna zawodowo.

Od 35 lat związana jest z trzcianecką oświatą - najpierw jako nauczyciel, od 1996 r. jako dyrektor szkoły w malutkiej, choć duchem wielkiej Łomnicy, w czasach reformy oświaty także jako członek Rady Oświatowej. Łomnica – jak twierdzi - zawsze była (i jest!) jej drugim domem. Pozostała jej wierna do dziś. Podobnie jak literaturze!

Jest miłośniczką książek nie tylko jako polonistka i bibliotekarz. Od kilkunastu lat jest również ich autorką. Pisze - jak mówi - od zawsze, jednak początkowo były to tylko krótkie formy (a te pierwsze typowo do szuflady!). Zdobyła co prawda kilka wyróżnień literackich w ogólnopolskich konkursach, m.in. za opowiadanie dla dzieci w Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, w konkursie na pamiętniki nauczycieli oraz za wiersze („Szukamy talentów wsi”), ale na coś większego wciąż brakowało czasu i odwagi. Dopiero udział w konkursie na powieść dla kobiet otworzył jej drogę współpracy z wydawnictwem “Replika”. Na rynku wydawniczym zadebiutowała w 2011 r. Jest autorką pięciu powieści obyczajowych z dziedziny literatury kobiecej („Serce nie słucha”, „ Jak zjeść słonia”, „Zobaczyć tęczę”, „Szczęście w kolorze burgunda”, „Postaw na miłość”) oraz opowiadania w zbiorze opowiadań („Zachmurzenie duże z przejaśnieniami”). Ostatnio swoje książki kieruje do dzieci i młodzieży, do pokolenia, z którym na co dzień pracuje w szkole. Do tej pory wydała trzy książki dla młodego czytelnika – „Mam kota na punkcie psa” i „Anioł na szczęście oraz „Miki Klapnięte Uszko (czwarta w przygotowaniu!). Ma na swoim koncie również bardzo osobistą pozycję z dziedziny literatury faktu pt. „Dźwięki innego bębna poświęconą przedwcześnie urodzonemu, nie w pełni sprawnemu synowi Kubie

Na co dzień jest szczęśliwą żoną Jerzego (również nauczyciela i niegdyś sportowca amatora) oraz mamą dorosłych już synów - Macieja i właśnie Kuby, który w nagrodę, wraz ze swoimi kolegami ze szkoły zwiedzi niebawem  wrocławskie Afrykarium.

Pani Karolinie życzę nieustającej energii oraz życzliwości, empatii, którą emanuje na co dzień.

Mariusz Markowski

P.S Dużo nas łączy. Pani Karolina uwielbia aktywność fizyczną (rower!), fotografię, Cohena i przede wszystkim jak ja kocha Beatlesów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mama Kacpra 12.03.2023 11:29
Super brawa dla Pani Karoliny życzę dalszych sukcesów z chęcią przeczytam książki

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama