Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

[GMINA WYSOKA] Wysoczka ma bezpieczną przystań

W sobotę w liczącej nieco ponad dwustu mieszkańców Wysoczce otwarto wiatę rekreacyjną. Uroczystość oddania do użytku obiektu stanowiła podsumowanie zrealizowanego projektu pn. "Bezpieczna przystań rekreacyjna - zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Wysoczka".
[GMINA WYSOKA] Wysoczka ma bezpieczną przystań

Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła 102.886,40 zł. Na tę kwotę złożyła się dotacja w wysokości 50.000 złotych od samorządu województwa wielkopolskiego pozyskana w ramach XII edycji konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś", 38.826,40 złotych wkładu własnego gminy oraz 14.260 zł wkładu własnego mieszkańców.

- Stojąc w tym miejscu jestem niezmiernie dumna, iż po raz pierwszy od niepamiętnych czasów udało się nam zorganizować imprezę plenerową i stworzyć coś, co posłuży nam i kolejnym pokoleniom, zmieniając wizerunek terenu przy świetlicy wiejskiej - mówiła szefowa sołectwa Wysoczka Agnieszka Grubich. - Dla mnie to powód do dumy i wielkiej radości, że po tak ciężkim okresie pandemicznym potrafiliśmy się zjednać, stworzyć więź społeczną i zrealizować projekt, który pozostanie trwałym dziełem naszej wioskowej integracji. Uczyniliśmy to wspólnie, bo "co sołtys może, jak wieś nie pomoże?". Mogłam na was liczyć: na radę sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, na część mieszkańców. Działaliśmy ramię w ramię, tworząc mocne fundamenty naszego sołectwa. Razem stworzyliśmy coś, co do tej pory wydawało się niemożliwe. 

Pani sołtys podziękowała z imienia i nazwiska osobom najbardziej zaangażowanym w realizację projektu, po czym poprosiła ks. Pawła Zalewskiego, proboszcza parafii w Wysokiej, o poświęcenie wiaty. Zaraz potem nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i zarazem oficjalne otwarcie przystani. - Najważniejsi w każdej idei są ludzie, którzy wiedzą, co chcą zrobić. Wówczas powstają strategie rozwoju, a za nimi z czasem przychodzą środki finansowe. "Pięknieje wielkopolska wieś" to program, z którego bardzo chętnie korzystają nasze sołectwa. Dzięki nim pięknieją nasze wsie, tak jak dziś pięknieje Wysoczka - podkreślił burmistrz Artur Kłysz. 

"Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni" - tym cytatem rozpoczęły się życzenia dla Agnieszki Grubich od lokalnej społeczności: rady sołeckiej, przedstawicieli Grupy Odnowy Sołectwa Wysoczka, członkiń KGW "Wysoczanki" oraz mieszkańców.

- Nasza najlepsza pani sołtys! Tak dobrze, że ciebie mamy. Energiczna, mądra i pełna pomysłów. Aby być sołtysem, trzeba mieć to coś! Agnieszko, ty to masz. Tę iskrę, która nas wszystkich zachęca do działania. Motywujesz nas mieszkańców i kobiety z KGW Wysoczka. Oddajesz całe swoje serce i czas. Jesteś nasza inspiracją. Silna, odważna i nieustraszona. Nie boisz się wyjść poza utarte schematy i pokazujesz, że wszystko można osiągnąć, tylko trzeba tego chcieć. Jesteś pełna energii i optymizmu. Ciągle nosisz na twarzy uśmiech. Aktywna w działaniu na rzecz innych. Zawsze gotowa pomóc i wspierać wszystkie inicjatywy. Dziękujemy, że podejmujesz działania na rzecz naszego sołectwa i na rzecz KGW Wysoczka, którego jesteś liderem. Uwielbiamy cię jako człowieka, sołtysa i przewodniczącą. Jesteś wzorem do naśladowania dla innych.

Moment składania tych życzeń okazał się na tyle przejmujący, że czytająca te słowa jak i ich adresatka nie potrafiły ukryć łez wzruszenia, co obecni na uroczystości nagrodzili gromkimi brawami. Wieczorem odbyła się "Biesiada pod lipami", z poczęstunkiem serwowanym przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Mariusz Szalbierz



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama