Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

[PIŁA] Powiatowe zakończenie roku szkolnego

W Powiatowym Centrum ISKRA w Pile odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas maturalnych. Naukę zakończyło w sumie 887 absolwentów, w tym 168 z wyróżnieniem.
[PIŁA] Powiatowe zakończenie roku szkolnego

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski: maturzyści, nauczyciele, dyrektorzy, pracownicy oświaty. Obecni byli przedstawiciele samorządu Powiatu Pilskiego: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu, Marek Kamiński, członek Zarządu, Kazimierz Wasiak przewodniczący Rady Powiatu w Pile, radni powiatu oraz przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących ze szkołami.

Życzenia dla maturzystów oraz podziękowania dla wszystkich, którzy włożyli trud w ich edukację złożył starosta Eligiusz Komarowski.

- Niebawem znakomita większość z was przystąpi do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Niezależnie jaką drogę wybierzecie, pożegnanie ze szkołą, w której spędziliście wczesną młodość, to ogromne przeżycie. Podobnie jak dla waszych rodziców i nauczycieli, którzy nie szczędzili trudu, aby jak najlepiej przygotować was do egzaminów maturalnych i dorosłego życia, w którym umiejętności i wiedza będą procentować. Jestem pewien, że do obu tych zadań jesteście dobrze przygotowani. Pamiętajcie - w życiu spotkają was sukcesy i porażki, najważniejsze to się nie poddawać. Życzę wam przysłowiowego połamania piór na maturze. Powodzenia! 

Starosta podkreślił również, że władze Powiatu Pilskiego - organu prowadzącego szkoły i placówki oświatowe (jest ich w sumie 15)  - robią wszystko, aby uczniom i wychowankom stworzyć jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju. W ciągu minionych 7 lat, odkąd po raz pierwszy Eligiusz Komarowski objął stanowisko Starosty Pilskiego, w oświatę zainwestowano ok. 100 mln zł!

W tym czasie nowocześnie wyposażono pracownie dydaktyczne, uruchomiono nowe kierunki nauczania, także tak elitarne jak CYBER MIL z Klasą w Zespole Szkół Technicznych w Pile pod patronatem MON, wbudowano dwie hale sportowe przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Powiatową Halę Sportową przy Pola w Pile, boiska wielofunkcyjne przy szkołach. Powiat zapewnił także bezpłatną opiekę dentystyczną, otwierając gabinet stomatologiczny, który przyjmuje dzieci i młodzieży w ramach kontraktów z NFZ. Dla osób z niepełnosprawnościami w dwóch szkołach zainstalowano windy, a obecnie na ukończeniu jest budowa Centrum Innowacji Technologicznych w Pile, wartości 30 mln zł - nowoczesnej placówki do praktycznej nauki zawodów.

Podczas uroczystości starosta Eligiusz Komarowski wręczył 18 maturzystom stypendia za wyniki w nauce, sukcesy sportowe i artystyczne oraz jedną nagrodę specjalną. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów i nauczycieli.

 

Lista absolwentów, którzy otrzymali stypendia Starosty Pilskiego

Zespół Szkół Budowlanych w Pile

Julia Rittau – wyróżniające wyniki w nauce, Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej we Wrocławiu; Julia Przyłucka – wyróżniające wyniki w nauce, bierze udział w konkursach, udziela się w akcjach charytatywnych.

I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pile

Grzegorz Wojtaś – wyróżniające wyniki w nauce, Finalista VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej; Jakub Kujawski –wyróżniające wyniki w nauce; reprezentuje powiat biorąc udział w licznych zawodach i konkursach min w udział w etapie III stopnia Olimpiady Wiedzy Chemicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego; Maciej Woźniak – wyróżniające wyniki w nauce, reprezentuje powiat biorąc udział w licznych zawodach i konkursach; Marcel Solecki – I miejsce w zimowych Mistrzostwach w brazylijskim ju-jitsu w formule Adult Gi. 

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile

Przemysław Bilejczyk – wyróżniające wyniki w nauce, Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Fizyki "inPUT"; Julia Cynowska  – wyróżniające wyniki w nauce, Finalistka Olimpiady Języka  Angielskiego,

Hanna Helak – wyróżniające wyniki w nauce, Laureatka Krajowej Olimpiady Przedmiotowej IX edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach; Gabriela Kubera – wyróżniające wyniki w nauce, Finalista Ogólnopolskiej Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej; Jakub Kubiś – wyróżniające wyniki w nauce, Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej; Pola Pierzyńska – wyniki w nauce, Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej.

Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile

Dominik Czajkowski – Finalista Ogólnopolskiego Konkursu  Kulinarnego "Bitwa na drobiowe smaki 2”, Zawodnik KS Basket Powiat Pilski; Mikołaj Czechowicz -  Członek Kadry Narodowej Polski w LA, liczne sukcesy sportowe, m.in.  Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS 2022 - I miejsce 800m, II miejsce 2000 przeł.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Michał Lach – Finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menadżerskich, reprezentuje powiat biorąc udział w konkursach na skale ogólnopolską; średnia ocen 5,10, zachowanie wzorowe.

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile

Alicja Bąbińska – (drużynowo) 2 miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski, 3 miejsce w lidze U-19 Kobiet w Wielkopolsce; Nikola Littwin – (drużynowo) 2 miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski, 3 miejsce w lidze U-19 Kobiet w Wielkopolsce.

Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA”

Martyna Speyer (uczennica z ZS im. St. Staszica w Pile) – m.in. I miejsce - Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolędujemy razem".

Nagroda Specjalna Starosty Pilskiego

Zuzanna Jopek – sukcesy artystyczne - Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile.

bek

źródło: Powiat Pilski 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama