PIŁA Pierwsze obrony prac magisterskich w PWSZ
Studenci kierunku praca socjalna odpowiadali nie tylko na pytania z całego toku studiów, ale przede wszystkim na kwestie związane z tematami prac magisterskich. Cyberprzemoc wśród młodzieży oraz metody jej zapobiegania; wypalenie zawodowe pracowników socjalnych; aktywność osób starszych i ich możliwości w pokonywaniu chorób cywilizacyjnych; sytuacja osób niepełnosprawnych w prawnych regulacjach państwa i możliwości środowiskowej adaptacji – to tylko niektóre z tematów badanych przez studentów PWSZ w Pile – informuje Aleksandra Fabisiak z Biura Informacji i Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica w Pile.
- Tematy prac dotyczyły bezpośrednio wszelkich zagadnień związanych z specjalnościami studiów, czyli wsparcie społeczne i rehabilitacja w pracy socjalnej oraz zarządzanie projektami socjalnymi. Swoistym novum jest pisanie prac zespołowych, które są bezpośrednio projektami socjalnymi, stanowiącymi bazę wniosków kierowanych do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, z których mogą być finansowane działania związane z budową rodzinnych domów opieki dla seniorów oraz rewitalizacją terenów wiejskich – podkreśla prof. nadzw. dr hab. Wojciech Maliszewski, Kierownik Zakładu Pracy Socjalnej PWSZ w Pile.
- Mimo dobrego przygotowania, stres jednak jest… – mówili studenci czekający na spotkanie z Komisją, tym bardziej, że w pierwszych obronach uczestniczył także rektor uczelni, prof. nzw dr hab. Donat Mierzejewski.
Pierwszym magistrem z dyplomem PWSZ w Pile została Beata Włodarczyk. W sumie mury PWSZ w Pile opuści blisko 80 magistrów.
Napisz komentarz
Komentarze