„Las wokół nas! Sport, zabawa, edukacja” to hasło, które przyświecało trzem wydarzeniom organizowanym przez klub sportowy Wielkopolska Akademia Sztuk Walki w partnerstwie z Lasami Państwowymi.
W wydarzeniach wzięło udział łącznie ponad 130 osób. Współpraca podmiotów miała na celu między innymi propagowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i spędzania wolnego czasu szczególnie w otoczeniu lasów.
- Taka forma aktywności poprawia krążenie, dotlenia organizm, obniża napięcie i stres, poprawia koncentrację i samopoczucie – mówi Krzysztof Bortnik główny instruktor i Prezes Klubu. - W sezonie pokrywającym się z rokiem szkolnym, trenujemy w salach sportowych w Krzyżu Wlkp., Wieleniu i Lubaszu. W okresie wakacji nie zawieszamy treningów, zmniejszamy tylko ich intensywność, ale dodatkowo wykorzystujemy sprzyjającą aurę i organizujemy jak najwięcej zajęć na dworze, w tym duże, klubowe imprezy, takie jak te realizowane z Lasami Państwowymi – dodaje.
W ciągu ostatniego miesiąca Wielkopolska Akademia Sztuk Walki przeprowadziła 3 wydarzenia, które łączyła idea aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Pierwsza impreza - Leśne podchody z Akademią – odbyła się na terenie wiaty rekreacyjno-dydaktycznej Leśnictwa Rzeczyn w miejscowości Brzegi. Kolejnym wydarzeniem był 3-dniowy obóz szkoleniowy Seminarium Sztuk Walki w Lubaszu. Cykl eventów zakończono Letnią Olimpiadą, która jest już stałym punktem w kalendarzu imprez Akademii. Olimpiadę zorganizowano na terenie rekreacyjnym „Królewski Zakątek” w pobliżu jeziora w miejscowości Łokacz Mały.
W wydarzeniach brali udział zawodnicy, członkowie Akademii, ich rodziny oraz sympatycy klubu. Jednym z nich jest Daniel Kufel, działacz społeczny, który współpracuje z organizacjami pozarządowymi w regionie. - Lasy Państwowe wspierają lokalne społeczności również poprzez włączanie się w wartościowe sportowe wydarzenia. Sensei Krzysztof Bortnik swoim zaangażowaniem i działaniem przyciąga wielu ludzi. Zawsze działa z myślą o rozwoju młodych, stawiając na naukę sztuk walki, budując w nich fundamenty w postaci zasad etyki sportu, współzawodnictwa i ogólnego rozwoju fizycznego - mówi Daniel Kufel.
- Sportowa natura to program grantowy realizowany przez Lasy Państwowe, skierowany do klubów sportowych z terenu całej Polski. Fakt wsparcia przez Lasy Państwowe realizacji pomysłów Akademii dotyczących aktywności na świeżym powietrzu jest niemałym wyróżnieniem – dodaje Magdalena Zatorska - Wiceprezes Zarządu i koordynatorka zadania.
Wydarzenie zorganizowano w ramach Programu Sportowa Natura II. edycja (LP) oraz we współpracy z Nadleśnictwem Krzyż, Gminą Krzyż Wielkopolski i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubaszu. Wnioski na konkurs „Sportowa Natura” można składać do 30 września 2023 r.
(red)
Napisz komentarz
Komentarze