Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Medal Senatu RP dla Europolu Meble

Jubileusz XXX-lecia Europol Meble, to historia 30 lat nie tylko samej firmy, ale i rozwoju wielkopolskiej i polskiej branży meblarskiej, perły w koronie naszego eksportu. Z tej okazji senator Adam Szejnfeld uhonorował Jubilata Medalem Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.
Medal Senatu RP dla Europolu Meble

Europol Meble, to firma rodzinna a zarazem jedno z najbardziej innowacyjnych w Europie przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji mebli. Firma należy do międzynarodowej Grupy Polipol, w skład której wchodzą w Polsce takie spółki, jak: Europol, Janipol, Leopol, Polipol, Mariopol, Christanopol i Polinova Polska.

      Historia Europol Meble sięga początku lat 90. ubiegłego wieku. Pierwszy zakład produkcyjny firmy otwarto w Chodzieży w lutym 1993 roku, a w lipcu ruszyła produkcja. Wtedy firma zatrudniała ok. 30 pracowników. Teraz jest to prawie 2000 osób. Wysoka jakość, komfort użytkowania i niepowtarzalna użyteczność mebli produkowanych przez Europol Meble skutkowały wciąż zwiększającym się rozwojem. Dlatego po Chodzieży powstała fabryka w Wągrowcu, a potem następne. Teraz trwają przygotowania do budowy kolejnej fabryki Grupy w Gorzyniu pod Międzychodem. Obecnie Grupa zatrudnia ponad 8,5 tys. pracowników.

      - Firma, która na początku swojej działalności, w roku 1993, zatrudniała 30 pracowników w całej grupie dzisiaj zatrudnia już ponad 7,5 tys. osób. Przyczyniliście się zatem nie tylko do rozwoju polskiego sektora przemysłu meblarskiego oraz sukcesów eksportowych naszego kraju w tej branży, ale także do ograniczania bezrobocia i rozwoju rynku pracy. Dzięki waszej firmie rozwinęła się także ogromna branża współpracujących małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają w sumie podobną liczbę pracowników, co sama Grupa Polipol. Z tych powodów twórcom przedsiębiorstwa, kierownictwu oraz wszystkim pracownikom firmy należą się nie tylko gratulacje, ale i serdeczne podziękowania – mówił w Sypniewie na festynie pracowniczym Europolu Meble Grupy Polipol, senator Adam Szejnfeld. 

      Podczas festynu obchodzono jubileusz 30-lecia spółki Europol Meble. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu, senator Adam Szejnfeld, wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, a także przewodniczący senackiego Zespołu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw uhonorował Jubilata Medalem Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, który wręczył twórcy firmy Alfonsowi Hemmerlingowi oraz obecnemu prezesowi, Tomaszowi Hemmerlingowi. 

Kamila Łańska



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Tak tak, ci co najwięcej narzekali ze nie pójdą pomagać, poszli bo za darmo ogrodzenie i drewno z rozbiórki xd a brama i tak zamknięta bo ponoć kradzieże i wandalizm. Ĝ*wno prawda alarm jest a i tak od otwarcia brama zamknietaData dodania komentarza: 26.11.2024, 18:36Źródło komentarza: Chlebno rozkwita dzięki wspólnym siłomAutor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama