Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Europa w  Margoninie

I Margoniński Festiwal „Interfolk”
Europa w  Margoninie

W ostatni weekend Margonin był wyjątkowo barwny. Odbywał się I Margoniński Festiwal „Interfolk”. Do miasta przybyły zespoły z Europy, a jeden nawet z pogranicza Azji. Goście z dumą prezentowali swoje stroje i tańce ludowe.

 

 

Pierwszego dnia, 8 lipca, wystąpił zespół Flagdancegroup „SYMBOLICA" z Belgii, którego taniec z flagami mieszał tradycję z nowoczesną muzyką. Zaraz po nim zaprezentowali się barwni członkowie Zespołu Tanecznego „GEVI & Lausa Lust" z Estonii. Swoje umiejętności akrobatyczne pokazali następnie tancerze z Akademickiego Zespołu Tanecznego „SONECHKO", jednej z najlepszych ukraińskich grup tanecznych. Pierwszy dzień imprezy zwieńczył występ zaprzyjaźnionego z Margoninem Zespołu Pieśni i Tańca „Łany".

Drugiego dnia imprezy mogliśmy zobaczyć występ "z nutą orientu" grupy „Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesi", zespołu z liceum znajdującego się w Turcji, który żeby dotrzeć do Margonina musiał przejechać prawie 3 500 km! Zaraz po nich, przy akompaniamencie swojej orkiestry wystąpił Zespół Folklorystyczny „MECSEK" z Węgier. Także w niedzielę występ zespołu „SONECHKO" bawił gości przez godzinę. Na zwieńczenie Margonińskiego Festiwalu „InterFolk" 2017 po raz kolejny zatańczył Zespół „Łany".

- Festiwal przyciągnął ponad 1000 widzów i okazał się spektakularnym sukcesem. Bez wątpienia najlepszym programem popisał się zespół „SONECHKO”, który zaraz po występie w Margoninie wyjechał na pokaz do Włoch, a następnie do odległej Japonii. Tak barwnie i muzycznie jeszcze nie było na Margonińskim rynku, a to dopiero początek! Już w ten piątek zapraszamy na Wielką Galę Disco Polo, która odbędzie się na Margonińskiej plaży 14 i 15 lipca - zachęcają do udziału w Gali ogranizatorzy. 

zdjęcia: B. Wicher

więcej zdjęć w naszej Galerii

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama