Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama dotacje rpo

Nowy Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Wysoka

Marian Bohn, emerytowany nauczyciel historii, dołączył do listy Honorowych Obywateli Miasta i Gminy Wysoka.
Nowy Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Wysoka

Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się na dzisiejszej sesji Rady Miasta i Gminy Wysoka. - Jest mi niezmiernie miło, że państwo radni jednogłośnie poparli mój wniosek o nadaniu panu Marianowi Bohn Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Wysoka - powiedział radny Henryk Stańczyk.

Marian Bohn urodził się 19 grudnia 1929 roku w Wysokiej. Po wojnie działał w harcerstwie. Był bezpośrednim świadkiem ekshumacji 19 mieszkańców Wysokiej i okolic zamordowanych we wrześniu 1939 roku w Górach Wysockich. Na początku lat 50. uczestniczył w organizowaniu szkoły podstawowej w Wysokiej. W latach 60. był zastępcą kierownika szkoły, później, po reorganizacji systemu oświaty, został jednym z zastępców dyrektora szkoły. 

Dzięki jego zaangażowaniu powstało wysockie kino, chór szkolny i teatr. W latach 1955-1965 stał na czele Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe „Piast” Wysoka. Ostatnie dwie dekady to lata działalności w miejscowym kole Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. 

 Marian Bohn jest autorem słów do patriotycznej pieśni „Moja Wysoka”, która została odśpiewana na początku sesji. Za swoją działalność uhonorowano go m.in. Orderem Odrodzenia Polski „Polonia Restituta”. 

 - Zdarza mi się po raz pierwszy to, że trudno mówić - przyznał Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Wysoka. - Człowiek nie myślał, że robi coś, by jakieś odznaczenie dostać. To była normalna rzecz. Dziękuję panu burmistrzowi i radzie za ten zaszczyt. I proszę o chwilę ciszy, by uczcić pamięć tych, którzy kiedyś ze mną działali - dodał Marian Bohn. 

msz


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama