Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama dotacje rpo

A może właśnie to twój lekarz?

– Chcemy wyróżnić tych, którzy w swojej codziennej pracy wykraczają daleko poza to, co robią – tak do udziału w powracającym po pandemicznej przerwie konkursie „Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi” zachęca Paulina Stochniałek, Członkini Województwa Wielkopolskiego. Konkurs jest wspólnym projektem Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i promuje działalność społeczną lekarzy z naszego regionu. Nabór kandydatów potrwa do 15 lutego 2024 roku. Swojego kandydata może zgłosić także pacjent.
A może właśnie to twój lekarz?

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa na temat IV edycji konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem”. W spotkaniu wzięła udział Paulina Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Krzysztof Kordel, Prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Konkurs organizowany jest od 2017 roku. Jego celem jest uhonorowanie lekarzy związanych z Wielkopolską, którzy w pracy zawodowej angażują się w działania o charakterze charytatywnym i prospołecznym na rzecz osób chorych, cieszą się autorytetem w środowisku lekarskim oraz lokalnym i swoją postawą mobilizują innych do działania.

– Powracamy z konkursem po pandemicznej przerwie. Dwa samorządy, które się umówiły na tę nagrodę, czyli Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Lekarska, tak jak lekarze też służą mieszkańcom regionu. Chcemy wyróżnić tych, którzy w swojej codziennej pracy wykraczają daleko poza to, co robią, oddają siebie całego drugiemu człowiekowi. Wiemy, że ludzie z sercem są wszędzie, nie ograniczamy się do dużych miast, potencjalni laureaci działają w całej Wielkopolsce – zaznacza Paulina Stochniałek, Marszałkini Województwa Wielkopolskiego.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz, społecznik i filantrop, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu, który w praktyce realizował ideały lekarza bez reszty oddanego pacjentom.

– Do tej pory mieliśmy trzech laureatów. Pierwszym z nich był profesor Jacek Łuczak, twórca opieki hospicyjnej w Polsce. Drugim była doktor Anna Tarajkowska, stomatolog lecząca zęby w swoim wolnym czasie, trzecim – doktor Paweł Wiszniewski, hematolog, twórca hospicjum w Pile. Na zgłoszenia o działalności takich właśnie osób czekamy. Pamiętajmy, że ludzi, którzy robią coś dla innych, bardzo często się nie zauważa – dodaje Krzysztof Kordel, Prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Kandydatury do konkursu mogą zgłaszać:  organy jednostek samorządu terytorialnego, przedstawiciele podmiotów leczniczych, organizacje społeczne i zawodowe, osoby fizyczne.

Nabór kandydatów do IV edycji Konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem” potrwa do 15 lutego 2024 roku. Formularze zgłoszeniowe można składać w formie papierowej lub drogą elektroniczną. Regulamin konkursu i wzór karty zgłoszeniowej dostępny jest na stronie: https://www.umww.pl/wielkopolski-lekarz-z-sercem-1

W skład kapituły konkursu wchodzi 10 osób: 5 osób wskazanych przez Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, 5 osób reprezentujących Wielkopolską Izbą Lekarską. Kapituła wybiera laureata i 2 wyróżnionych w konkursie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 marca 2024 roku. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali. Zwycięzca konkursu oraz jego laureaci otrzymają nagrody finansowe w formie czeku charytatywnego, które przekażą na wybrany cel.

 

(red(

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklamadotacje rpo
Reklama