Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Masz wpływ na rozwój Piły i okolic! Sprawdź, na co możesz otrzymać pieniądze z Unii Europejskiej w 2024 roku

Nowy rok, nowa energia do działania i nowe szanse na pozyskanie dotacji z programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027! Co się z tym wiąże? Pieniądze, które można otrzymać m.in. na podniesienie konkurencyjności firmy, warsztaty, rozwój ekotransportu, termomodernizacje i cały szereg działań wspierających kulturę, turystykę i rewitalizację w naszych miejscowościach.
Masz wpływ na rozwój Piły i okolic! Sprawdź, na co możesz otrzymać pieniądze z Unii Europejskiej w 2024 roku

Kalendarz naborów na rok 2024 jest wypełniony konkursami dla m.in. przedsiębiorców, gmin i organizacji społecznych. Łącznie zaplanowanych jest ponad 50 konkursów, w których do podziału będzie 2,7 mld zł. 

Jedną z szans będą miały firmy działające w obszarze „badań i rozwoju” (B+R). We wrześniu wystartuje dla nich konkurs w zakresie infrastruktury B+R. To nabór skierowany do przedsiębiorstw badawczych, które stawiają na postęp i chcą wprowadzać nowe produkty na rynek, tym samym rozwijając Piłę i okolice.

Następny nabór dotyka tematu istotnego w najbliższych latach, to „Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych”. O jego starcie w końcówce września powinny pamiętać przede wszystkim samorządy. Konkurs dotyczy wszelkich działań zmierzających do zmniejszenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Są to np. modernizacje, termomodernizacje, ekologiczny transport czy wymiana starych źródeł ciepła na nowe. 

Fundusze Europejskie wspierają także najsłabszych w powrocie do życia społecznego. Jedną z takich szans stwarza konkurs „Aktywna integracja” (zaplanowany na końcówkę maja). Dzięki niemu osoby bezrobotne mogą skorzystać ze szkoleń, warsztatów i pomocy w znalezieniu pracy. To także działania skierowane do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, np. do osób starszych. 

Wśród konkursów na rok 2024 nie zabrakło „Kultury i turystyki” (start z początkiem czerwca). Nabór obejmuje działania na rzecz dziedzictwa kulturowego. To m.in.: modernizacje i remonty zabytkowych budynków oraz organizacja przestrzeni wokół nich. To także wyznaczanie szlaków turystycznych, z których korzystają mieszkańcy regionu i odwiedzający Wielkopolskę. 

Ostatnim z proponowanych naborów jest „Rewitalizacja” (start w październiku), czyli projekty, które sprawiają, że zaniedbane przestrzenie wielkopolskich miast i miasteczek poprawiają swoją estetykę, ale przede wszystkim służą lokalnym społecznością. Jednym z miejsc, które w ubiegłych latach otrzymało dofinansowanie w ramach naboru związanego z rewitalizacją, są tereny nadrzeczne rzeki Gwdy. Prace rewitalizacyjne przyczyniły się do powstania boisk sportowych, miejsc do wypoczynku, kładki pieszo-rowerowej, ścieżek spacerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Dzięki temu mieszkańcy Piły i okolic zyskali miejsce do uprawiania sportów i odpoczynku. Zimą są to z pewnością dłuższe spacery, również wieczorne, bo o bezpieczeństwo dba zamontowany monitoring i oświetlenie. A już wiosną będzie można skorzystać z miejsc piknikowych, ciesząc się naturą i czasem spędzonym z bliskimi.

To tylko pięć z całej puli naborów, które dostępne są w 2024 roku. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.funduszeue.wielkopolskie.pl. Zapoznaj się z potrzebnymi dokumentami i przekuj swoją ideę w działanie. W przypadku wątpliwości lub pytań skontaktuj się z jednym z Punktów Informacyjnych. Ich dane kontaktowe także znajdziesz na stronie internetowej. Obserwuj nasze profile w social mediach i zobacz, jak Poznań i okolice zmieniają się dzięki zaangażowaniu mieszkańców!

 

 

Fb @FunduszeEuropejskiedlaWielkopolski

IG @fundusze_eu_dla_wielkopolski

YT @FunduszeUEdlaWielkopolski

LinkedIn @Fundusze Europejskie dla Wielkopolski

X @funduszeuewlkp

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rychu z grobuTreść komentarza: O torbach jako miejscu narażonym na przysiadanie wielką dupą pisywał Mariusz Szalbierz w jednym z odcinków cyklu "Szydercy". Dawał rady, żeby czasem rozprostować, z pewnością sfałdowany organ, szczególnie po długim przesiadywaniu na tym szczególe anatomicznym.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:44Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: antysemiciTreść komentarza: Ostatni gest tych dwóch obrzępałów wskazuje, że mogą być pochodzenia semickiego, albowiem mają wydatne kciuki, co jest charakterystyczną cechą antropologiczną tej grupy etnicznej.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kij bejzbolowyTreść komentarza: Redaktor z wiochy wydający ostatnie tchnienia swojego miesięcznika ulotki, jako wielbiciel wszelkich zdziczałych form muzycznych, mógłby pójść na całość i zainstalował sobie w portkach Sztywny Pal Azji. To by mu zapewniło powodzenie przy manipulacjach u zbiegu ud z każdej strony, szczególnie w razie spotkania Arkadiusza Kluka - pederasty w Grupy Stonewall.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 13:30Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: minus ujemny to plusTreść komentarza: lemanowicz nie jest zainteresowany problemami usztywniania części. Byłby kontent, gdyby dowiedział się o peregrynacji redaktora z wiochy na peryferiach do parku sztywnych jako trupa miejsca wiecznego spoczynku koło metrykalnego, ustalonego administracyjnie tatusia.Data dodania komentarza: 23.11.2024, 11:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: plus dodatniTreść komentarza: Informuje się starca lemanowicza o całkowitym braku erekcji... To stały fragment gry u impotentów intelektualnych.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 12:04Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: HefajstosTreść komentarza: Dobrym może być miejsce spoczynku Rycha we wsi zabitej kołkami i dechami i pałą ormowską domniemanego, niedookreślonego tatusia.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 11:26Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama