Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Groźny wypadek na K-11 w Budzyniu

W wyniku czołowego zderzenia się samochodu osobowego VW Passat z busem Renault Traffic poszkodowanych zostało 5 osób. Trzy są w ciężkim stanie
Groźny wypadek na K-11 w Budzyniu

 

- W dniu 24 lipca  o godzinie 16:10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał informację o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej DK11 w miejscowości Budzyń, w wyniku którego prawdopodobnie 5 osób zostało poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano w pierwszym rzucie 5 pojazdów ratowniczo – gaśniczych ze sprzętem ratownictwa drogowego. Na miejsce akcji udała się również Policja oraz 3 śmigłowceLotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) oraz dwa ambulansy – Zespoły Ratownictwa Medycznego (ZRM) – informuje mł. bryg. Leszek Baranowicz KP PSP w Chodzieży.

 

W wypadku poszkodowanych zostało 5 osób, z czego trzy są w ciężkim stanie.

- Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy z wspólnie z przybyłymi na miejsce zdarzenia lekarzami i ratownikami Państwowego Ratownictwa Medycznego, wykonaniu dostępu do ciężko poszkodowanego kierowcy VW Passata przy wykorzystaniu ratowniczych narzędzi hydraulicznych. Następnie wyznaczono, sprawdzono i przygotowano lądowisko dla śmigłowców LPR na pobliskim polu. Trzy ciężko poszkodowane osoby zostały zabrane przez śmigłowce LPR, a kierujący i pasażerka z Renault Traffic zostali przewiezieni karetkami ZRM do Szpitala w Chodzieży.

Droga krajowa na czas działań była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd. Dalsze działania polegające na ustaleniu przyczyn powstania wypadku oraz zabezpieczaniu miejsca wypadku przejęła Policja. 

W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brało udział 6 zastępów ratowniczo-gaśniczych z JRG PSP Chodzież, OSP KSRG Budzyń, OSP KSRG Stróżewo, OSP Podstolice oraz Grupa Operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży (łącznie 24 strażaków), 3 śmigłowceLotniczego Pogotowia Ratunkowego, dwa ambulansy Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

oprac: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

zdjęcia: asp. Bartłomiej Braszak oraz mł. bryg. Leszek Naranowicz

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: możliwościTreść komentarza: Obecnie w tej chwili gruby grubasek synuś Kamila ma z 13 latek lub coś w pobliżu. Mógłby w oczekiwaniu na dorosłość Lenki oszczędzać kopulator, gdyby zaś miał tendencje do pedalstwa, może spuścić się na Maxa.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: OknoTreść komentarza: Czy Mariusz wygląda na bidę? Wygląda.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: prawdziwek Boletus boletusTreść komentarza: Tak, to prawda bezwzględna. Trzeba się trzymać prawdy, żeby było jak należy.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: golarkaTreść komentarza: Najciekawsze, że Artur Łazowy ostro wyłysiał.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:09Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: jego farmutilTreść komentarza: Dla wspomożenia akcji klockowania gamet nasz sztyft redakcyjny Mariusz niech się zgłosi do szefa firmy utylizacyjnej przy drodze DK10. Tam mają ubojnię i nie mają co zrobić z gametami buhajów.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 12:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.
Reklama
Reklama