Dzięki szybkiemu dostępowi do sieci możesz znaleźć potrzebną informację w mgnieniu oka. Możesz też zrobić zakupy i umówić się do lekarza. W ostatnich kilku latach przybyło jeszcze więcej możliwości. Z rozwojem e-usług w parze powinien iść rozwój cyberbezpieczeństwa. To szczególnie ważne teraz, kiedy sztuczna inteligencja rozwija się w szybkim tempie i tworzenie fałszywych materiałów stało się bardzo proste.
Sprawdź aktualne nabory
Jeszcze do 29 marca trwa nabór „Rozwój e-usług i e-zasobów publicznych”. Jego zadaniem jest poprawa jakości i dostępności do m.in. e-kultury na terenie Wielkopolski. Chociaż przedrostki „e” mogą brzmieć tajemniczo, to sprawa jest prosta. Chodzi o wygodę i bezpieczeństwo w korzystaniu z Internetu. To wszelkie automaty do bezpośredniej rejestracji w urzędach czy możliwość korzystania z zasobów bibliotek bez wychodzenia z domu. Podobny nabór – na projekty z zakresu e-zdrowia rozpocznie się w listopadzie.
Wszystkie projekty zgłaszane w naborach będą musiały osiągnąć tzw. czwarty stopień dojrzałości. To oznacza, że czynność, którą użytkownik chce dokonać (np. wizyta lekarska), musi być od początku do końca załatwiona przez Internet (np. zapis do lekarza, wizyta online, wystawienie recepty). W konkursach można starać się także o dotację na rozwój wcześniej wdrożonych e-usług.
Jednak wcześniej, bo już od 25 marca do 28 czerwca można składać dokumenty w podobnym naborze, tym razem w ramach ZIT (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych). Wnioskodawcami może zostać: administracja publiczna, instytucje nauki i edukacji, organizacje społeczne i związki wyznaniowe, przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne i służby publiczne z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piły. MOF to określenie dla miasta (w tym przypadku Piły) i okolicznych gmin, które mogą korzystać oddzielnej koperty finansowej z puli Funduszy Europejskich dla Wielkopolski. Typy projektów, które mogą uzyskać wsparcie finansowe to: rozwój e-usług, e-zasobów publicznych, w tym e-kultury, bezpieczeństwo e-usług, wzmacnianie systemów informatycznych.
Bez kolejek, bez stresu
Efekty dofinansowań możesz zobaczyć m.in. na Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pile. Zamiast stać w kolejce, wybierasz dogodny termin w aplikacji mobilnej. Kilka kliknięć i gotowe! Jeśli jednak wolisz bezpośrednią rejestrację, możesz skorzystać z biletomatu, który znajduje się w holu Wydziału. Na wydruku jest widoczny numer stanowiska oraz liczba oczekujących osób. To duże uproszczenie procedur, które kiedyś zajmowały sporo cennego czasu, który jak dobrze wiesz – jest bezcenny.
Więcej informacji o naborach znajdziesz na stronie: www.funduszeue.wielkopolskie.pl. Obserwuj także nasze profile w social mediach i zobacz, jak Fundusze Europejskie zmieniają Piłę i okolice już od prawie 20 lat!
Fb @FunduszeEuropejskiedlaWielkopolski
IG @fundusze_eu_dla_wielkopolski
LinkedIn @Fundusze Europejskie dla Wielkopolski
Napisz komentarz
Komentarze